Kaliskie gole dla Ostrovii. Passa rezerw KKS-u przerwana

Po pięciu zwycięstwach z rzędu rezerwy KKS-u musiały przełknąć gorycz porażki. W sobotę kaliszanie ulegli na wyjeździe w derbowym pojedynku Ostrovii 0:3.

Tym razem kaliski zespół bramki nie zdobył, choć kaliszanie wpisali się na listę strzelców. Dwa z trzy trafień dla gospodarzy były bowiem dziełem piłkarzy związanych wcześniej z futbolem znad Prosny. Wynik w zamieszaniu podbramkowym otworzył w 35. minucie Safian Skupiński (w przeszłości Calisia i KKS), z kolei na 2:0 podwyższył w 71. minucie wychowanek "trójkolorowych" Tomasz Kowalski, skutecznie egzekwując karnego. Rezultat ustalił pod koniec meczu Maciej Mikulski. Dodajmy, że kaliskich akcentów towarzyszących sobotniej konfrontacji było więcej, bo ostrowską drużynę prowadzi aktualnie Grzegorz Dziubek.

Mimo porażki rezerwy KKS-u zachowały trzecią lokatę w czwartoligowej tabeli, a już w najbliższą sobotę podejmą Polonię Kępno.