Olimpijski brąz Olafa Pery

Olaf Pera, pięściarz KS Ziętek Team Kalisz, wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski kadetów w boksie olimpijskim. Po cenną zdobycz sięgnął podczas finałowego turnieju XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, który odbył się na ringu w Kraśniku.

Pera boksował w kategorii wagowej +80 kg. W pierwszej walce jednogłośnie na punkty pokonał Piotra Orzechowskiego (BKS Radomiak Radom), zapewniając sobie miejsce w strefie medalowej. Ostatecznie zdobył brąz, bo w półfinałowym starciu werdykt sędziów był korzystny dla jego rywala – późniejszego mistrza kraju Mikołaja Brzezińskiego (KS Boxing Team Chojnice).

– Walka toczyła się na wyjątkowo wyrównanym poziomie. Możemy się pokusić o stwierdzenie, iż jeśli werdykt byłby na korzyść drugiej strony, to przeciwny narożnik nie miałby powodu do wnoszenia pretensji. Jesteśmy przekonani, że Olafa stać na zdecydowanie lepsze pojedynki, dlatego też czekamy na szybki rewanż – skomentował trener Mariusz Ziętek.

Na ćwierćfinale udział w zawodach zakończył drugi przedstawiciel Ziętek Team, Bartosz Biadała (kat. do 57 kg). W turnieju finałowym OOM, czyli mistrzostw Polski kadetów, rywalizowało 100 pięściarzy z 65 klubów. Medalistów wyłoniono w 13 kategoriach wagowych.