Prosna z medalami w kick-light. Igor Jarczyński i Oskar Dąbrowski mistrzami Polski

Sześć medali wywalczyli reprezentanci kaliskiej Prosny w Mistrzostwach Polski Juniorów, Seniorów i Mastersów w kickboxingu w formule kick-light. Z imprezy, która odbyła się w miniony weekend w Płocku, złote krążki przywieźli Igor Jarczyński i Oskar Dąbrowski.

Igor Jarczyński zdobył tytuł mistrzowski w mocno obsadzonej kategorii do 69 kg seniorów. W drodze po złoto wygrał cztery walki, dwie pierwsze przed czasem, a w finałowej pokonał 2-1 Grzegorza Błotnickiego (A&W Team Obrowo). Z kolei Oskar Dąbrowski z powodzeniem rywalizował w wadze do 79 kg juniorów, zwyciężając trzech przeciwników. W finale jednogłośnie na punkty rozprawił się z Jakubem Zimochem (SKF Boksing Zielona Góra). Brąz w tej kategorii padł łupem kolejnego reprezentanta Prosny, Jana Matyjaszczyka.

Świetnie spisały się również Weronika Walczak i Nicola Kaczmarek, które zostały wicemistrzyniami Polski seniorek, odpowiednio w kategorii do 70 kg i do 55 kg. Srebro przywiózł także ich klubowy kolega Bartosz Grudziński, drugi w zmaganiach do 84 kg juniorów. W pojedynku o złoto przegrał nieznacznie, 1-2, z Radosławem Dzwonkowskim (Gdański Klub Kick Boxingu DUET).

W krajowym czempionacie w kick-light rywalizowali również inni podopieczni Konrada Parata - Jakub Janiszewski i Jakub Pawelec (obaj kat. do 69 kg juniorów), którzy swój udział zakończyli na ćwierćfinałach, a także Mateusz Vincent (kat. do 79 kg seniorów).