Bezbłędny Góralski, solidny Zakreta. Szczypiorniści Energa MKS lepsi od Portowców (ZDJĘCIA)

Bezbłędnie wykonywane „siódemki” przez Mateusza Góralskiego i solidna postawa Łukasza Zakrety w bramce wydatnie przyczyniły się do niedzielnego triumfu szczypiornistów Energa MKS Kalisz nad wyżej notowaną w tabeli PGNiG Superligi ekipą Sandry Spa Pogoń Szczecin.

Dla obu drużyn niedzielny mecz w Arenie był pierwszym po przerwie spowodowanej kwarantanną. I wyraźnie było widać, że są one jeszcze daleko od optymalnej dyspozycji. Nie porywało zwłaszcza tempo spotkania, a wiele akcji zamiast oddaniem rzutu kończyło się stratą. Stąd też dość niski wynik. Do przerwy żadna z ekip nie osiągnęła pułapu 10 goli, a w drugiej połowie do granicy 20 bramek dobrnęli tylko gospodarze i to praktycznie rzutem na taśmę.

Rywalizacja na parkiecie Areny długimi fragmentami była wyrównana i żaden zespół nie potrafił wypracować sobie wyższej niż dwubramkowej przewagi. Dopiero w samej końcówce ten impas przełamali kaliszanie. W 55. minucie prowadzili 19:15, po tym, jak poczęstowali rywali serią czterech trafień z rzędu. Tej zaliczki nie zmarnowali, choć w końcówce przyjezdni ruszyli jeszcze w pościg. Bramka Piotra Krępy w ostatnich sekundach definitywnie jednak przesądziła o wygranej miejscowych 20:18.

Niski wynik to w dużej mierze zasługa golkiperów. Ci odgrywali w niedzielę pierwszoplanowe role w swoich drużynach. Łukasz Zakreta bronił rzuty szczecinian na poziomie 36 procent, natomiast Mateusz Gawryś z Pogoni odbijał piłki ze skutecznością 29 procent. Bramkarzowi Portowców najwięcej problemów sprawiał Mateusz Góralski, który bezbłędnie wykonywał „siódemki”, notując w ten sposób pięć goli. Z akcji dołożył trzy i z dorobkiem ośmiu trafień był najskuteczniejszym zawodnikiem meczu.