Kruk Gym zdominował Mistrzostwa Polski w muay thai (ZDJĘCIA)

Aż dziewięć medali wywalczyli reprezentanci Kruk Gym Kalisz w Mistrzostwach Polski w Muay Thai, które odbyły się w Białymstoku. W klasyfikacji drużynowej kaliski klub uplasował się na znakomitym drugim miejscu.

Po tytuły mistrzowskie sięgnęli Krystian Błaszczyk (kat. do 75 kg seniorów klasa A), Bartosz Niezgoda (kat. do 34 kg dzieci starszych), Igor Miklas (kat. do 54 kg kadetów młodszych) i Maciej Herbich (kat. do 63,5 kg kadetów starszych). Ten ostatni bezapelacyjnie wygrał wszystkie swoje pojedynki i wyróżniony został mianem najlepszego kadeta mistrzostw. – Krystian wystartował po 7-letniej przerwie od ostatnich Mistrzostw Polski. Finał wygrał jednogłośnie. Igor zdobył złoto zwyciężając decydujący bój przed czasem. Z kolei Bartek to nasz najmłodszy zawodnik, więc tytuł mistrzowski bardzo cieszy – relacjonuje Maciej Kaczmarek, trener Kruk Gym Kalisz.

Także czterokrotnie kaliszanie stawali na drugim stopniu podium. Wicemistrzami kraju zostali Karolina Wojtczak (kat. do 54 kg), Adam Borowski (kat. do 75 kg kadetów starszych), Damian Więcław (kat. do 71 kg seniorów) i Borys Jarentowski (kat. do 81 kg seniorów). – Karolina przegrała w finale z wielokrotną medalistką mistrzostw świata i Europy. Od ponad dwóch lat żadna rywalka nie wytrzymywała z nią więcej niż dwie rundy. Tymczasem Karolina stawiła opór mistrzyni nie dając pokonać się przed czasem. Damian w finale skutecznie się bronił i pracował na celnych kontratakach. Zdaniem sędziów przegrał finał, ale według naszej opinii to jemu należało się złoto. Adaś ze względu na brak zawodników w kategorii do 67 kg przeskoczył przez dwie kategorie wagowe. Zrobił w ringu wszystko, co mógł. Jednak warunki fizyczne i waga rywala nie pozwoliły zwyciężyć w finale. Z kolei dla Borysa to był pierwszy start w mistrzostwach i początek kariery sportowej. W 1. i 2. rundzie miał szansę zakończyć walkę przed czasem. Pomimo dużej chęci zabrakło trochę tlenu i doświadczenia – opowiada trener Kaczmarek.

Dorobek medalowy Kruk Gym o brązowy medal uzupełnił kolejny debiutant Konrad Ampuła, który rywalizował w kategorii do 75 kg seniorów. W półfinale uległ zeszłorocznemu mistrzowi Polski.

W klasyfikacji drużynowej MP w muay thai kaliski klub zajął doskonałe drugie miejsce. – Dziękujemy wszystkim trenującym klubowiczom, którzy pomagali w przygotowaniach i kibicowali online. Również rodzicom i osobom wspierającym klub w tych ciężkich czasach. Biuro Podróży "Wędrownik" zapewniło świetną organizację wyjazdu naszej licznej reprezentacji klubu – oznajmia Maciej Kaczmarek. Głównym szkoleniowcem medalistów z Kruk Gym jest Aleksander Kruk, a oprócz trener Kaczmarka w przygotowaniach do zawodów pomagał mu również Bartłomiej Mutunga.