W niedzielę, 24 stycznia br. 25-latek poinformował członków rodziny, że chce rzucić się pod pociąg. Bliscy zaalarmowali policję. Dyżurny przekazał tę informacją policjantom Wydziału Prewencji: st. post. Remigiuszowi Dudce i st. post. Bartoszowi Szyszce.
- Gdy funkcjonariusze dojechali na miejsce interwencji zastali zgłaszających, którzy poinformowali, że mężczyzna wysłał SMS-a, z którego miało wynikać, że podejmie próbę samobójczą. Osoby poinformowały policjantów, że 25-latek może jednak przebywać w swoim mieszkaniu – mówi Małgorzata Michaś, oficer prasowy ostrowskiej policji. - Policjanci sprawdzili adres, jednak nikogo tam nie zastali. Następnie mundurowi ustalili odcinek torów, na którym mógł przebywać mężczyzna.
Na oczach policjantów desperat wbiegł na tory, próbując rzucić się pod jadący pociąg. Funkcjonariusze natychmiast pobiegli za nim. W ostatnim momencie siłą ściągnęli mężczyznę na bok. - Szczęśliwie nikomu nic się nie stało. 25-letni ostrowianin został zabrany przez pogotowie ratunkowe do szpitala – dodaje Małgorzata Michaś.
Gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych?
Jeśli potrzebujesz pomocy, możesz się zgłosić do Ośrodków Interwencji Kryzysowej (OIK), które są w każdym większym mieście. Możesz tam otrzymać pomoc psychologiczną, prawną, materialną. Część OIK-ów jest czynna całą dobę i np. prowadzi noclegownie. POMOC jest bezpłatna! Nie musisz mieć ubezpieczenia.
Jeśli masz uporczywe i silne myśli samobójcze, możesz się także zgłosić do każdego szpitala psychiatrycznego. Tam również nie jest potrzebne ubezpieczenie zdrowotne. W sytuacjach nagłych (o ile powiesz, że to sprawa pilna) lekarz musi cię przyjąć tego samego dnia.
Spis organizacji pomocowych znajdziesz na stronie www.samobojstwo.pl
MIK, fot. KPP Ostrów Wielkopolski
Napisz komentarz
Komentarze