"Nafciarze" zbyt mocni. Porażka szczypiornistów Energa MKS (ZDJĘCIA)

Pierwszy w tym roku mecz o punkty mają za sobą szczypiorniści Energa MKS Kalisz. We wtorek w zaległym spotkaniu 7. serii PGNiG Superligi podopieczni Tomasza Strząbały przegrali u siebie z Orlen Wisłą Płock 25:29.

Choć obie drużyny sąsiadują ze sobą w tabeli, to zdecydowanym faworytem byli utytułowani goście. O ile na początku MKS starał się dotrzymywać im kroku i remisował 5:5, o tyle w drugim kwadransie tracił już do płocczan aż dziewięć bramek (17:8 w 26. minucie). To był bardzo solidny kapitał, którego Nafciarze nie zwykli marnować. Na pięć minut przed końcem prowadzili 29:20 i mogli spokojnie czekać na końcową syrenę. Gospodarzom nie można było jednak odmówić ambicji, bo zafiniszowali serią pięciu kolejnych trafień, zmniejszając w ten sposób rozmiary porażki do czterech goli (25:29).

Na parkiet Areny wybiegło we wtorek kilku uczestników ostatnich mistrzostw świata w Egipcie. Spośród nich najjaśniejszym punktem był bez wątpienia bramkarz przyjezdnych Adam Morawski, który odbijał rzuty miejscowych ze skutecznością 38 procent. To jego interwencje w dużej mierze pozbawiły kaliszan szans na odrobienie strat. Podopieczni Xaviera Sabate imponowali ponadto skutecznością w kontratakach, w czym brylował inny kadrowicz Michał Daszek, zdobywca siedmiu bramek.

Na kolejne spotkanie o punkty kaliska siódemka musi trochę poczekać, bo mecz z Zagłębiem Lubin zaplanowany został na 20 lutego. Ten z płockim zespołem był zaległym z poprzedniej rundy.