W trakcie sekcji zwłok pobrano materiał do badań toksykologicznych, które pozwolą odpowiedzieć na pytanie, czy 56-latek był pod wpływem alkoholu lub innych używek. Jednak czas oczekiwania na wyniki wynosi kilka tygodni - w przypadku alkoholu około miesiąca, narkotyków lub leków psychotropowych dłużej. Wiadomo natomiast, że lekarz popełnił samobójstwo. – Ułożenie ciała i typowość rany wykluczają udział osób trzecich – podkreśla Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. – Kolejne etapy, oprócz badań materiału pobranego w czasie sekcji zwłok od zmarłego, będą wymagały przeprowadzenia badania pocisku i kalibru oraz wszystkich elementów, jakie są wymagane w takim postępowaniu.
Wyniki tych badań zostaną poddane pod ocenę biegłych. I na podstawie ich opinii prokuratura podejmie decyzję odnośnie kontynuowania lub umorzenia śledztwa.
Ciało mężczyzny bliska osoba znalazła w minioną niedzielę w jednym z mieszkań na podkaliskim osiedlu Złote Łąki. 56-latek był lekarzem internistą. Pracował m.in. w kaliskim szpitalu.
Gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych?
Jeśli potrzebujesz pomocy, możesz się zgłosić do Ośrodków Interwencji Kryzysowej (OIK), które są w każdym większym mieście. Możesz tam otrzymać pomoc psychologiczną, prawną, materialną. Część OIK-ów jest czynna całą dobę i np. prowadzi noclegownie. POMOC jest bezpłatna! Nie musisz mieć ubezpieczenia.
Jeśli masz uporczywe i silne myśli samobójcze, możesz się także zgłosić do każdego szpitala psychiatrycznego. Tam również nie jest potrzebne ubezpieczenie zdrowotne. W sytuacjach nagłych (o ile powiesz, że to sprawa pilna) lekarz musi cię przyjąć tego samego dnia.
Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123. Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci młodzieży: 116 111. Spis organizacji pomocowych znajdziesz na stronie www.samobojstwo.pl
AW, fot. pixabay
Napisz komentarz
Komentarze