Trafiał do obu bramek. KKS pechowo zremisował z pierwszoligowcem (WIDEO)

Bartosz Waleńcik był autorem obu goli, jakie padły w środowym sparingu KKS-u Kalisz z Chrobrym Głogów. Defensor drugoligowca najpierw dał swojej drużynie prowadzenie, a w drugiej połowie trafił do swojej bramki i ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1.

Podopieczni Ryszarda Wieczorka po raz drugi tej zimy zmierzyli się z przedstawicielem zaplecza ekstraklasy i ponownie byli bliscy odniesienia zwycięstwa (wcześniej zremisowali z Odrą Opole 3:3, choć prowadzili 3:0). W środę na boisku w Głogowie prowadzili do 73. minuty z miejscowym Chrobrym 1:0, ale ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Gola otwierającego wynik zdobył w 34. minucie Bartosz Waleńcik, który celnie główkował po centrze z kornera w wykonaniu Daniela Kamińskiego. W drugiej połowie defensor KKS-u ponownie wpisał się na listę strzelców, tyle tylko, że tym razem trafił do własnej bramki, w dość pechowych okolicznościach. Waleńcik próbował bowiem wycofać futbolówkę do Kamila Kosuta, ale ten nie zrozumiał jego intencji i w konsekwencji musiał wyciągać piłkę z siatki.

Kolejny sparing niebiesko-biało-zieloni rozegrają w sobotę we Wrocławiu z innym pierwszoligowcem, Miedzią Legnica.

(mso), fot. chrobry-glogow.pl, wideo: KKS Kalisz

***

Chrobry Głogów – KKS Kalisz 1:1 (0:1)
Bartosz Waleńcik 34 - Bartosz Waleńcik 73 sam

KKS: zawodnik testowany (46 Kamil Kosut) – Kamil Sabiłło (46 Romāns Mickevičs), Bartosz Waleńcik (46 zawodnik testowany), Mateusz Gawlik (69 Bartosz Waleńcik), Marcin Radzewicz (46 Mateusz Mączyński), Daniel Kamiński (46 Nikodem Zawistowski) – Robert Tunkiewicz (69 Kamil Koczy), Michał Borecki (46 Adrian Łuszkiewicz), Tomasz Hołota (69 Michał Borecki), Néstor Gordillo (46 Jakub Chojnowski) – Bartłomiej Maćczak (46 Mateusz Majewski)