KKS postawił się pierwszoligowej Miedzi (WIDEO)

Pierwszej tej zimy porażki doznali piłkarze KKS-u. Podopieczni Ryszarda Wieczorka przegrali w sobotę z pierwszoligową Miedzią Legnica 0:1.
Kliknij aby odtworzyć

Sobotni sparing odbył się we Wrocławiu. Na tle szóstej drużyny Fortuna 1. Ligi kaliski zespół zaprezentował się całkiem nieźle. A przynajmniej na tyle dobrze, że praktycznie nie było widać, że obie ekipy dzieli różnica jednej klasy rozgrywkowej.

Gola na wagę zwycięstwa pierwszoligowiec zdobył w 37. minucie. Ładnym uderzeniem w długi róg popisał się wtedy Piotr Azikiewicz, nie dając szans wypożyczonemu z Arki Gdynia bramkarzowi Michałowi Molendzie. KKS dążył do wyrównania, ale równie dobrze mógł też stracić drugą bramkę. Od tego uchronił go jednak Maciej Krakowiak, który w 69. minucie obronił rzut karny wykonywany przez Krzysztofa Drzazgę.

Dla KKS-u była to pierwsza porażka w zimowym okresie przygotowawczym, ale trener Wieczorek nie powinien mieć z tego tytułu powodów do zmartwień. Jego zespół bowiem po raz kolejny zagrał jak równy z równym z solidnym przedstawicielem Fortuna 1. Ligi (wcześniej remisował z Odrą Opole 3:3 i Chrobrym Głogów 1:1).

(mso), fot. miedzlegnica.eu, wideo: KKS Kalisz