Złoty kulomiot. Piotr Goździewicz młodzieżowym mistrzem Polski!

Po kolejny skalp w swojej karierze sięgnął Piotr Goździewicz. W niedzielę kaliszanin został halowym mistrzem Polski młodzieżowców (U23) w pchnięciu kulą. To już jego dziewiąty medal krajowego czempionatu.

To nie lada wyczyn, bo dopiero od tego roku kaliszanin startuje w kategorii młodzieżowców (do lat 23). Tytuł mistrzowski wywalczył w niedzielę w Toruniu, startując w 65. PZLA Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów. W konkursie pchnięcia kulą zajął wprawdzie dziewiąte miejsce, ale był zarazem najlepszym zawodnikiem w klasyfikacji U23. W jedynej mierzonej próbie posłał kulę na odległość 17,39 m. To wystarczyło do złotego medalu. Drugi wśród młodzieżowców Wojciech Marok (MKL Jurand Szczytno) uzyskał niewiele mniej, bo 17,34 m. Brąz zdobył Oskar Kokoszewski (CWZS Zawisza Bydgoszcz), z wynikiem 16,51 m.

- Złoto jest tym bardziej cenne, że w kategorii U23 startują aż trzy roczniki, a Piotr jest w tym gronie najmłodszy. Jest to medal w kolejnej kategorii wiekowej, potwierdzający talent mojego podopiecznego i obrane przez nas przygotowania. W Toruniu uzyskał on drugi wynik w tym sezonie. Miał wprawdzie lepsze pchnięcia, ale niestety nieutrzymane i tym samym spalone - wskazuje trener mistrza kraju, Marcin Małecki.

Od kilku lat Piotr Goździewicz każdy swój start w mistrzostwach Polski kończy na podium. W niedzielę wywalczył już dziewiąty krążek. - Przygotowania jak i sam sezon był dla nas eksperymentem, sprawdzeniem systemu, w jakim współpracujemy i na pewno przyniósł dużo doświadczeń. Zarówno tych dobrych, jak i złych. Bazując na tym będzie wprowadzać poprawki w treningach, by sezon letni owocował znacznie lepszymi wynikami - zapewnia trener Małecki.