Rezerwy KKS-u w pucharowej "16" (WIDEO)

Piłkarze rezerw KKS Kalisz awansowali do 1/8 finału wielkopolskiego Fortuna Pucharu Polski. Promocję do grona najlepszych szesnastu drużyn w rozgrywkach dała im sobotnia wygrana z Victorią Ostrzeszów 2:1.

Mecz 1/16 finału pucharowych zmagań odbył się na boisku w Ostrzeszowie. Jego wynik w 45. minucie otworzyli przyjezdni. Gola "do szatni" zdobył wtedy Jakub Pawlik, który trafił pod poprzeczkę po centrze z kornera. Kilka chwil po przerwie do wyrównania doprowadził Robert Skrobacz, ale tuż po upływie pierwszego kwadransa drugiej połowy zwycięską - jak się później okazało - bramkę dla kaliszan strzelił Adam Zadka. Filigranowy pomocnik, mimo asysty obrońców, ucelował do pustej siatki. Asystę przy tym trafieniu zanotował Kamil Matysiak.

Dodajmy, że przeciwko Victorii team znad Prosny zagrał w składzie opartym na juniorach i młodzieżowcach, wzmocnionym doświadczonymi Kamilem Kosutem, Mateuszem Żytko i Mateuszem Mączyńskim.

Dla drugiego zespołu KKS-u był to pierwszy w tym roku mecz o stawkę. Do rywalizacji w PROEKO IV lidze "trójkolorowi" wrócą w najbliższą sobotę. Tego dnia zagrają na wyjeździe z Wartą Międzychód.

(mso), wideo: KKS Kalisz