Zabójczy kwadrans. Szczypiorniści Energa MKS ograli Piotrkowianina (ZDJĘCIA)

Dziesiąte w sezonie zwycięstwo odnieśli w sobotę szczypiorniści Energa MKS Kalisz. Kaliszanie, głównie dzięki udanemu otwarciu rywalizacji, pokonali na wyjeździe zamykającego tabelę PGNiG Superligi Piotrkowianina 29:26.

W ekipie gospodarzy zagrało dwóch graczy związanych wcześniej z MKS-em, w tym pozyskany przed kilkoma dniami Tomasz Wawrzyniak. Środkowy rozgrywający wybiegł na parkiet już od pierwszej minuty i rzucił byłej drużynie trzy bramki. Debiut w PGNiG Superlidze miał jednak dla niego gorzki smak, bo to kaliscy szczypiorniści odgrywali w sobotę pierwszoplanowe role. Już przed pierwszym kwadransem, po serii sześciu bramek z rzędu, w tym trzech autorstwa Mateusza Góralskiego, odskoczyli miejscowym na 11:3, co było kluczowe w kontekście całej rywalizacji. Mając bowiem taki kapitał przyjezdnym nie pozostało nic innego, jak tylko trzymać rywali na bezpiecznym dystansie. To się udało, choć nie bez problemów. W drugiej połowie podopieczni byłego reprezentanta Polski Bartosza Jureckiego kilka razy dochodzili kaliszan na dwie bramki. Po raz pierwszy w 45. minucie (19:17), a ostatni tuż przed końcową syreną (28:26). Na więcej goście im jednak nie pozwolili. Wszelkie wątpliwości rozwiał najskuteczniejszy w szeregach MKS-u Góralski, który swoim piątym w sobotę trafieniem ustalił wynik na 29:26.

Podopieczni Tomasza Strząbały wygrali w sobotę dziesiąty w tym sezonie mecz i umocnili się w tabeli PGNiG Superligi na piątej lokacie. Do gry wrócą po reprezentacyjnej przerwie. Kolejne ich spotkanie zaplanowano na 20 marca.