Prosna rządzi na zachodzie. Oskar Dąbrowski najlepszym zawodnikiem (ZDJĘCIA)

Reprezentanci Prosny zdominowali rywalizację w ramach Mistrzostw Ziem Zachodnich w kickboxingu w formule full contact. Kaliszanie nie mieli sobie równych w klasyfikacji drużynowej, a najlepszym zawodnikiem imprezy został Oskar Dąbrowski.

Do zmagań we Włoszakowicach przystąpiło w miniony weekend ponad 100 zawodników. Dla większości z nich był to pierwszy test formy w tym roku. Przedstawiciele Prosny zdali go celująco. Zdobyli aż dwanaście medali, wygrywając w ten sposób klasyfikację klubową z dorobkiem 22 punktów (sklasyfikowane zostały 22 ekipy).

Po złote krążki sięgnęli Nicola Kaczmarek (56 kg seniorka), Oskar Dąbrowski (81 kg senior) i debiutant Stefan Czarnek (63,5 kg junior starszy). Srebrne medale wywalczyli Dobrosława Ławniczak (debiut; +70 kg juniorka starsza), Jakub Janiszewski (71 kg junior starszy), Bartosz Grudziński (81 kg junior starszy) i Mateusz Vincent (75 kg senior). Natomiast na ostatnim stopniu podium stawali Weronika Walczak (70 kg seniorka), Miłosz Grabowski (81 kg senior), Jakub Pawelec (71 kg junior starszy) oraz kolejni debiutanci – Igor Kubacki (71 kg junior starszy) i Wiktor Gwiazdowski (51 kg junior młodszy).

Warto dodać, że najlepszym zawodnikiem zmagań wybrany został Oskar Dąbrowski (w tym sezonie debiutuje w gronie seniorów). Puchar dla najlepszego trenera odebrał natomiast Konrad Parat.