Decydowała pierwsza połowa. Szczypiorniści Energa MKS ulegli Chrobremu (ZDJĘCIA)

Szczypiorniści Energa MKS nie odrobili sześciobramkowej straty z pierwszej połowy meczu z Chrobrym Głogów i w konsekwencji ulegli w Arenie niżej notowanemu rywalowi 27:32.

Patrząc na pozycje zajmowane przez obie drużyny w tabeli PGNiG Superligi, to w kaliszanach należało upatrywać faworytów sobotniej potyczki. Dyspozycja dnia przemawiała jednak na korzyść głogowian. MKS natomiast rozegrał jeden ze słabszych w ostatnim okresie meczów i musiał pogodzić się z siódmą porażką w tym sezonie.

Losy meczu rozstrzygnęła praktycznie pierwsza połowa. Głogowianie uzyskali w niej przewagę, której gospodarze nie byli w stanie odrobić po przerwie. Po tym, jak w 12. minucie Chrobry odskoczył na 8:5, miejscowym udało się jeszcze na moment złapać kontakt, ale później dystans do rywali rósł z minuty na minutę. Na półmetku goście mieli sześć bramek zapasu (20:14), a w drugiej połowie ekipa znad Prosny przegrywała już różnicą dziewięciu trafień (28:19 w 45. minucie). Podejmowane przez nią próby odwrócenia losów rywalizacji paliły na panewce. Najwięcej szkód wyrządzili MKS-owi Rafał Jamioł i Oleksandr Tilte, którzy rzucili po osiem goli. Takich strzelb brakowało gospodarzom, którzy mieli spore problemy z pokonywaniem dobrze dysponowanego Antona Dereviankina (odbijał rzuty ze skutecznością 40 procent).

Kaliska siódemka wygrała drugą połowę 13:12 (m.in. dzięki interwencjom Mikołaja Krekory na poziomie 40 procent), ale to marne pocieszenie, bo w ostatecznym rozrachunku uległa drużynie Pawła Wity 27:32. W tabeli MKS zajmuje piąte miejsce, lecz tylko punkt traci do niego szósta Gwardia Opole. Na kolejny pojedynek kaliszanie pojadą 28 marca do wicelidera z Puław.

***

Energa MKS Kalisz – SPR Chrobry Głogów 27:32 (14:20)

Energa MKS: Zakreta, Krekora – Kacper Adamski 5, Kamil Adamski 5, Góralski 5, Kamyszek 3, Krępa 2, Kus 2, M. Pilitowski 2, Szpera 2, K. Pilitowski 1, Czerwiński, Drej, Makowiejew, Misiejuk.
Kary: 8. min. Rzuty karne: 5/6.

Chrobry: Dereviankin, Kapela – Jamioł 8, Tilte 8, Zdobylak 5, Klinger 4, Krzysztofik 3, Babicz 2, Przysiek 2, Bekisz, Grabowski, Marszałek, Tylutki.
Kary: 12. min. Rzuty karne: 6/7.

Sędziowali: Krzysztof Bąk i Kamil Ciesielski (Zielona Góra)

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym. Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: [email protected].

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w miejsce. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/