We wszystkich kaliskich parafiach święcenia odbywały się przed świątyniami. Kapłani święcili pokarmy co pół godziny, by podczas jednej takiej ceremonii nie gromadziło się zbyt wiele osób. Kapłani byli w maseczkach, podobnie jak i wierni, a woda święcona była nalewana ze sterylnego pojemnika tuż przed użyciem do święceń.
Sam akt święcenia pokarmów był nieco inni niż zwykle, ale symbol i sens święconek jest niezmienny od stuleci. Osoby, które z obawy przed koronawirusem lub z powodów zdrowotnych nie chciały uczestniczyć w dzisiejszych obrzędach, mogły poświęcić pokarmy sami w domu.
MS, fot. autor
################################################################
Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym. Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.
Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: [email protected].
Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:
https://www.facebook.com/FaktyKaliskie
https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw
Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/
Napisz komentarz
Komentarze