Nieskuteczni z Chojniczanką. Dwunasta porażka KKS-u w II lidze (ZDJĘCIA)

KKS znów zaprezentował niezły futbol, ale został skarcony za niewykorzystane okazje i w efekcie przegrał z wyżej notowaną Chojniczanką Chojnice 0:2. Po niedzielnej porażce, dwunastej w sezonie, podopieczni Ryszarda Wieczorka spadli w tabeli eWinner II ligi na siódme miejsce. Z kolei rywale awansowali na pozycję wicelidera.

Pierwsza połowa toczyła się w dobrym tempie i oba zespoły miały po kilka okazji na wzbogacenie bramkowego konta. W 8. minucie Michał Molenda omal nie sprezentował gola rywalom, ale na szczęście w porę naprawił swój błąd i skończyło się na strachu. Potem w niespełna 120 sekund dwie doskonałe sytuacje miał Adrian Łuszkiewicz. W 10. minucie pomocnik KKS-u przymierzył z dystansu, jednak dobrą interwencją popisał się Paweł Sokół. Chwilę później golkiper Chojniczanki posłał futbolówkę wprost pod nogi Andrzeja Kaszuby, który uruchomił Roberta Tunkiewicza, ten obsłużył prostopadłym podaniem Łuszkiewicza, jednak doświadczony gracz gospodarzy z dogodnej pozycji nie ucelował w światło bramki. W 14. minucie akcja przeniosła się pod bramkę kaliszan, gdzie Szymon Skrzypczak główkował tuż obok słupka. Potem znów lepszy fragment zanotowali miejscowi. W 17. minucie kolejne niepewne wybicie Sokoła zostało przejęte przez piłkarzy KKS-u, jednak tym razem tego błędu nie wykorzystał Michał Borecki, z którego uderzeniem poradził sobie bramkarz z Chojnic. Trzy minuty później dał o sobie znać Nestor Gordillo, który po indywidualnej akcji przymierzył tuż obok słupka. Ten sam zawodnik, w 24. minucie, nieznacznie chybił po zagraniu Łuszkiewicza z rzutu wolnego. Po upływie dwóch kwadransów okazję bramkową miał natomiast Robert Tunkiewicz, jednak główkował minimalnie niecelnie. Te niewykorzystane sytuacje zemściły się na gospodarzach w 39. minucie. Ekipa z Chojnic wyprowadziła wtedy szybki kontratak, którego nie zmarnował Mateusz Klichowicz, dając swojej drużynie prowadzenie.

Po przerwie KKS ruszył do odrabiania strat, ale musiał być też czujny w defensywie, bo goście czyhali na kolejne kontry. Jedną z nich, w 57. minucie, mogli zakończyć drugim golem. Na szczęście dla gospodarzy zamykający akcję na dalszym słupku Klichowicz skiksował. Sporo emocji wywołała sytuacja z 68. minuty. Strzał Bartosza Waleńcika zatrzymał ręką obrońca gości Marcin Grolik, lecz arbiter nie dopatrzył się przekroczenia przepisów. Kaliszanie domagali się podyktowania rzutu karnego, ale bezskutecznie. Po tym kontrowersyjnym zdarzeniu piłkarze z Chojnic ponownie wyprowadzili szybką akcję. W 72. minucie finalizował ją Szymon Skrzypczak, jednak nie dokręcił futbolówki na tyle, by ugrzęzła ona w sieci. Sześć minut później zakotłowało pod bramką gości, ale po kilku próbach miejscowych skończyło się tylko na rzucie rożnym. W końcowych fragmentach KKS przeważał, ale nie stworzył już klarownych okazji. W przeciwieństwie do Chojniczanki, która w 84. minucie mogła podwyższyć wynik, lecz na wysokości zadania po strzale Klichowicza stanął Molenda. W 89. minucie bramkarz kaliskiego zespołu był już jednak bezradny. Najpierw do siatki trafił Olaf Nowak, ale tuż przed oddaniem strzału był faulowany i arbiter postanowił wskazać na „wapno”. Sam poszkodowany uderzył pewnie, ustalając wynik na 2:0 dla nowego wicelidera eWinner II ligi.

***

KKS Kalisz – Chojniczanka Chojnice 0:2 (0:1)
Mateusz Klichowicz 39, Olaf Nowak 89 k

Żółte kartki: Kaszuba, Radzewicz, Gordillo (KKS) oraz Czajkowski, Klichowicz, Ziętarski, Bartosiak (Chojniczanka)

Sędziowali: Sebastian Tarnowski oraz Michał Hnatkiewicz i Krzysztof Stępień (Wrocław)

KKS: Molenda – Waleńcik, Gawlik, Hołota – Zawistowski, Łuszkiewicz (73 Putno), Kaszuba (60 Maćczak), Mickevics (73 Radzewicz) – Borecki (83 Kendzia), Tunkiewicz, Gordillo (83 Majewski)

Chojniczanka: Sokół – Czajkowski, Grolik, Bartosiak, Mudra – Klichowicz (86 Napołow), Kona, Rakowski, Ryczkowski – Mikołajczak (70 Ziętarski), Skrzypczak (83 Nowak)