KKS nieskuteczny we Wronkach. "Kolejorz" wziął rewanż (WIDEO)

Rezerwy Lecha Poznań zrewanżowały się KKS-owi za porażkę z rundy jesiennej i na stadionie we Wronkach wygrały w sobotę 2:0. Kaliszanie spadli w drugoligowej tabeli na szóste miejsce, a przed końcem weekendu mogą jeszcze wypaść poza szóstkę. Przed nimi mecz z liderem.

Trzynastą w sezonie porażkę kaliski zespół może zrzucić na karb swojej nieskuteczności. W pierwszej połowie oddał kilka strzałów na bramkę rywali, ale żaden nie dotarł do celu. Najbliżej był Andrzej Kaszuba, który w swoim stylu huknął zza pola karnego, jednak minimalnie niecelnie. Dwie próby z dystansu podjął natomiast Nestor Gordillo, lecz też nie zmusiły one Krzysztofa Bąkowskiego do interwencji. W 40. minucie w światło bramki nie trafił z kolei Bartłomiej Putno, który mógł zakończyć golem niezłą indywidualną akcję. Te niewykorzystane sytuacje zemściły się na gościach tuż przed zejściem drużyn do szatni. Zagranie Jakuba Karbownika z lewej strony zamienił na gola Eryk Kryg, który wbiegł pomiędzy dwóch defensorów KKS-u i precyzyjnym uderzeniem przy słupku nie dał szans Michałowi Molendzie.

Rezerwy „Kolejorza” atakowały sporadycznie i bardziej skupiały się na przeszkadzaniu kaliszanom niż w szukaniu okazji na podwyższenie wyniku. Taka koncepcja okazała się jednak trafna, bo kolejne ofensywne próby niebiesko-biało-zielonych przypominały bardziej bicie głową w mur. Nie brakowało wprawdzie strzeleckich sytuacji, ale tutaj znów przyjezdnym doskwierał brak precyzji. Tak jak Nestorowi Gordillo, który w 51. minucie mógł zdobyć bramkę z rzutu wolnego, jednak minimalnie chybił. Drużyna znad Prosny upatrywała kolejnych szans w stałych fragmentach, lecz główki Tomasza Hołoty czy Mateusza Gawlika nie zagroziły Bąkowskiemu. Wydawało się, że beniaminek z Kalisza wreszcie dopnie swego, ale moment nieuwagi w defensywie kosztował go stratą drugiego gola. W 72. minucie celnym uderzeniem zza szesnastki popisał się Karol Smajdor, który ustalił rezultat tej rywalizacji na 2:0. Tym samym poznaniacy w pełni zrewanżowali się za jesienną przegraną 0:2 w Kaliszu.

Po sobotniej porażce KKS spadł w tabeli eWinner II ligi na szóste miejsce, a jeśli w niedzielę Stal Rzeszów pokona Chojniczankę Chojnice, to kaliska drużyna wypadnie poza szóstkę. Czasu na wyciągnięcie wniosków z sobotniej przegranej jest niewiele, bo kolejny mecz czeka podopiecznych trenera Wieczorka już w środę. Tego dnia na stadion przy Łódzkiej zawita lider rozgrywek Górnik Polkowice. Pojedynek, który rozpocznie się o godz. 18:00, zostanie rozegrany z udziałem kibiców.

(mso), fot. i wideo: KKS Kalisz