Medalowy low kick. Przedstawiciele trzech kaliskich klubów na podium mistrzostw Polski

Przedstawiciele trzech kaliskich klubów zdobywali medale mistrzostw Polski w kickboxingu w formule low kick juniorów i seniorów, które odbyły się w Mysłowicach. W sumie aż trzynaście razy kaliszanie stawali na podium.

Spośród reprezentantów Kruk Gym Kalisz mistrzami Polski zostali Adam Borowski, który rywalizował w kategorii do 67 kg juniorów młodszych, oraz Maciej Herbich, który okazał się bezkonkurencyjny w kategorii do 60 kg juniorów starszych.

– W walce o finał Adam pokazał bardzo mądrą taktykę, oszczędzając nieco sił, za to bardzo mocno okopał przeciwnika i zdecydowanie wygrał na punkty. Równie przekonywająco spisał się w finale, gdzie nie było żadnej kalkulacji. Z kolei Maciek w ćwierćfinale wygrał przed czasem w pierwszej rundzie, zasypując rywala bardzo mocnymi ciosami. W walce półfinałowej pokonał obrońcę tytułu. W finale rywal nie wyszedł do ringu, ponieważ nie zrobił odpowiedniej wagi – relacjonuje trener Maciej Kaczmarek. Na piątym miejscu sklasyfikowany został trzeci z przedstawicieli Kruk Gym, Igor Miklas (kat. do 63,5 kg juniorów młodszych).

Aż siedem krążków wywalczyli natomiast zawodnicy KS Ziętek Team Kalisz. Po srebrne medale sięgnęli Amelia Zielińska (kat. do 70 kg juniorek starszych), Marcin Cofalski (kat. do 91 kg juniorów starszych) i Jakub Wawrzyniak (kat. +91 kg juniorów starszych), a brązowe wywalczyli Sebastian Kusz (kat. do 86 kg juniorów starszych), Sebastian Karmelita (kat. do 91 kg juniorów starszych) oraz Marcin Zdun i Jakub Sawikowski (obaj kat. +91 kg juniorów starszych).

Z wartościowych zdobyczy cieszyli się również reprezentanci kaliskiej Prosny. Wicemistrzem Polski seniorów w kategorii do 71 kg został Igor Jarczyński. – Aby zdobyć ten medal, Igor musiał stoczyć aż pięć walk. Potwierdził przynależność do czołówki w tej formule i tym startem zapewnił sobie powołanie do kadry narodowej – informuje trener Konrad Parat. Ponadto złoto wywalczył Jan Matyjaszczyk (kat. do 80 kg juniorów starszych), a brąz Dobrosława Ławniczak (kat. +70 kg juniorek starszych) i Bartosz Grudziński (kat. do 86 kg juniorów starszych).

Dodajmy, że w MP w low kick rywalizowało aż 374 zawodników.