KKS remisuje z Olimpią Elbląg. Na baraż pojedzie do Suwałk (ZDJĘCIA i WIDEO)

Na zakończenie zmagań w eWinner II lidze piłkarze KKS-u zremisowali u siebie z Olimpią Elbląg 1:1. Kaliszanie nie kończą jednak sezonu, bo w nadchodzącym tygodniu czeka ich walka o wejście do Fortuna I ligi. Pierwszym barażowym rywalem podopiecznych Ryszarda Wieczorka będą Wigry Suwałki.

W starciu z Olimpią Elbląg kaliski zespół nie zagrał w optymalnym zestawieniu, bo bez względu na wynik i tak utrzymałby piąte miejsce gwarantujące grę w barażach. Trener Wieczorek postanowił sprawdzić piłkarzy, którzy wiosną rzadziej pojawiali się na murawie. Jednym z nich był Maciej Krakowiak, dla którego był to dopiero pierwszy w tym roku występ w drugiej lidze. Doświadczony golkiper szybko przypomniał o swoich nieprzeciętnych umiejętnościach, gdy w 15. minucie uratował swoją drużynę od utraty gola, broniąc w kapitalnym stylu strzał Sebastiana Bartlewskiego. To była jednak jedna z nielicznych akcji gości, która mogła im przynieść powodzenie. Mimo trochę eksperymentalnego zestawienia to gospodarze nadawali ton grze i długimi fragmentami zamykali rywali na ich połowie. Piłka do siatki wpaść jednak nie chciała. W początkowych fragmentach meczu precyzji brakowało Mateuszowi Majewskiemu i Romanowi Mickevicsowi, a w 17. minucie potężne uderzenie Andrzeja Kaszuby odbił przed siebie strzegący bramki Olimpii Andrzej Witan. Nieco później także z dystansu próbował Adrian Łuszkiewicz, ale i przy jego strzale czujnością wykazał się golkiper z Elbląga.

Strzelecką niemoc kaliszanie przełamali w 67. minucie. Po dośrodkowaniu Mateusza Mączyńskiego celną główką popisał się Majewski, któremu nie przeszkodziła obecność obrońcy i fakt, że był ustawiony tyłem do bramki. Radość z objęcia prowadzenia nie trwała jednak długo. Olimpia natychmiast bowiem rzuciła się do odrabiania strat i już trzy minuty później dopięła swego. Po centrze z rzutu rożnego Krakowiak w ładnym stylu obronił strzał Janusza Surdykowskiego, ale wobec dobitki tego napastnika był już bezradny.

KKS mógł to spotkanie wygrać, bo w końcówce znów stłamsił przeciwników i znalazł nawet drogę do siatki. Jednak po celnym uderzeniu Marcina Radzewicza w 88. minucie arbiter liniowy dopatrzył się dość wątpliwego spalonego któregoś z kaliszan.

Kaliska drużyna zakończyła drugoligowy sezon na piątym miejscu, a to oznacza, że w półfinale baraży o wejście do Fortuna I ligi zagra z czwartą ekipą, czyli Wigrami Suwałki, które w sobotę zremisowały bezbramkowo ze Zniczem Pruszków. Spotkanie odbędzie się już w najbliższy wtorek o 14:30 w Suwałkach. Zwycięzca tej potyczki zagra w sobotę o awans z triumfatorem pary Chojniczanka Chojnice – Skra Częstochowa.

Michał Sobczak, wideo: KKS Kalisz

***

KKS Kalisz – Olimpia Elbląg 1:1 (0:0)
Mateusz Majewski 67 – Janusz Surdykowski 70

Żółta kartka: Łuszkiewicz (KKS)

Sędziowali: Paweł Dziopak (Tychy) oraz Marcin Jakowenko (Bielsko-Biała) i Marcin Kasprzyk (Bytom)

KKS: Krakowiak – Żytko, Gawlik (46 Waleńcik), Mączyński – Mickevics, Kaszuba, Łuszkiewicz (46 Hołota), D. Kamiński (72 Kieliba) – Maćczak (46 Putno), Majewski (72 Radzewicz), Chojnowski

Olimpia: Witan – S. Kamiński, Lewandowski, Wenger, Sedlewski – Ressel (57 Jabłoński), Bartlewski (63 Zyska), Burzyński, Krasa, Filipczyk (46 Bawolik) – Surdykowski