KKS wyrwał punkt na inaugurację sezonu (ZDJĘCIA)

Piłkarze KKS-u Kalisz rzutem na taśmę zremisowali z Olimpią Elbląg 2:2 na inaugurację nowego sezonu eWinner II ligi. Jeszcze do 88. minuty podopieczni Ryszarda Wieczorka przegrywali 0:2. Gola na wagę punktu zdobyli tuż przed końcowym gwizdkiem arbitra. Bohaterem gospodarzy okazał się rezerwowy Mateusz Majewski, który zaliczył bramkę i asystę.

Już w zeszłym sezonie ekipa z Elbląga sprawiała kaliszanom sporo trudności i nie inaczej było w sobotnim meczu, inaugurującym nową drugoligową kampanię. KKS starał się wprawdzie dominować, ale niewiele z tych starań wynikało. Wszak na pierwszy w tym meczu strzał trzeba było poczekać aż do 36. minuty. Przyblokowany został wtedy Kamil Koczy i miejscowi mieli z tej sytuacji tylko rzut rożny. Po chwili zupełnie nie wyszło Adrianowi Łuszkiewiczowi uderzenie z dystansu, a w kolejnej akcji nikt nie zdołał zamknąć dogrania Bartłomieja Putno wzdłuż pola bramkowego. W odpowiedzi zaatakowali goście, którzy dopiero w 41. minucie podjęli pierwszą próbę strzelecką. W przeciwieństwie jednak do gospodarzy od razu zakończyła się ona powodzeniem. W zamieszaniu w „szesnastce” kaliszan najlepiej odnalazł się Jan Sienkiewicz, który po rykoszecie pokonał Macieja Krakowiaka. Tak padł pierwszy w tym sezonie gol na stadionie przy Łódzkiej. Kolejnego przyjezdni mogli zdobyć ledwie 120 sekund później, ale tym razem Krakowiak nie dał się zaskoczyć. Z kolei tuż przed przerwą doskonałą okazję dla miejscowych zmarnował Putno, który – po ładnej wymianie podań z Piotrem Gielem i Kamilem Koczym – przelobował i bramkarza, i bramkę.

Po przerwie kaliski zespół dążył do odrobienia strat, ale w 54. minucie nadział się na kontrę, którą sfinalizował Miłosz Kałahur, dając Olimpii dwubramkowe prowadzenie. Sytuacja kaliszan była więc nie do pozazdroszczenia, tym bardziej, że ich kolejne ataki nie dawały dużych nadziei na zmianę rezultatu. Andrzeja Witana próbowali pokonać Giel i Putno, ale bramkarz ekipy z Elbląga był na posterunku. Grę „trójkolorowych” rozkręciły dopiero zmiany, jakich dokonał trener Wieczorek. Na nieco ponad kwadrans przed końcem postawił on wszystko na jedną kartę i posłał do boju dwóch kolejnych napastników. Ofensywne trio okazało się kluczem do odwrócenia losów rywalizacji. W 85. minucie gol wprawdzie nie padł, ale sama akcja godna była nagrodzenia jej oklaskami. Po wrzutce rezerwowego Mateusza Majewskiego kapitalnie do strzału złożył się Piotr Giel, jednak po jego uderzeniu z przewrotki piłka odbiła się od poprzeczki, następnie od linii bramkowej i wróciła w pole gry. Chwilę później zbyt lekko w dogodnej sytuacji przymierzył Bartłomiej Maćczak, także wprowadzony z ławki. W końcu jednak KKS znalazł sposób na pokonanie Witana. W 88. minucie na prawej flance trochę miejsca miał Majewski, który dorzucił futbolówkę na bliższy słupek do nadbiegającego Mateusza Wysokińskiego, również zmiennika. Ten dołożył tylko nogę i było 1:2. Gospodarze rzucili się do kolejnych ataków i choć czasu było niewiele, to dopięli swego w ostatniej akcji meczu. W obrębie „szesnastki” sfaulowany został Maćczak, arbiter wskazał na jedenasty metr, a z tej odległości nie pomylił się Majewski. W ten sposób do asysty dołożył gola i zapewnił gospodarzom cenny punkt.