Stal pokazała jakość. Pierwsza porażka KKS-u (ZDJĘCIA i WIDEO)

Piłkarze KKS-u doznali pierwszej w tym sezonie porażki. Nie z byle kim, bo z zespołem, który uważany jest za jednego z głównych kandydatów do awansu na zaplecze ekstraklasy. Mowa o rzeszowskiej Stali, której kaliszanie ulegli w środę przy Łódzkiej 0:2.
Kliknij aby odtworzyć

Do 51. minuty zespół trenera Ryszarda Wieczorka był dla niepokonanego lidera eWinner II ligi równorzędnym przeciwnikiem. Miał nawet kilka niezłych okazji, ale żadnej nie potrafił zamienić na gola. W 16. minucie obok bramki uderzył Bartłomiej Putno, a osiem minut później zbyt lekki strzał oddał Mateusz Gawlik. Z kolei w doliczonym czasie udaną interwencją po mocnej próbie Piotra Giela popisał się Wiktor Kaczorowski, którego po chwili wyręczył środkowy obrońca Łukasz Góra, zatrzymując piłkę na linii bramkowej.

W pierwszych trzech kwadransach Stal też stworzyła kilka sytuacji, jednak albo uderzała niecelnie, albo na jej drodze stawał Maciej Krakowiak. W grze rzeszowian było jednak więcej jakości i to sprawiło, że w drugiej połowie to oni kontrolowali przebieg wydarzeń. Sześć minut po powrocie na boisko wzorowo wyprowadzili akcję sprzed własnej bramki, którą sfinalizował z zimną krwią Andreja Prokić. Napastnik rodem z Serbii jeszcze w zeszłym sezonie strzelał gole dla ekstraklasowej Stali Mielec, a dziś jest ważnym ogniwem rzeszowskiej ekipy. Podobnie jak były gracz Wisły Kraków Patryk Małecki, który w 73. minucie ustalił wynik na 0:2. W tej sytuacji błąd popełnił Mateusz Gawlik, zagrywając piłkę wprost pod nogi jednego z rywali.

W środę ekipa trenera Ryszarda Wieczorka przegrała pierwszy w tym sezonie mecz. Po czterech kolejkach zajmuje w tabeli eWinner II ligi czwarte miejsce, ze stratą pięciu punktów do pierwszej Stali. W najbliższą niedzielę zagra na wyjeździe z beniaminkiem rozgrywek, Radunią Stężyca.

Michał Sobczak, wideo: KKS Kalisz