Reklama
poniedziałek, 28 kwietnia 2025 13:38
Reklama
Reklama
Reklama

Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” już niedługo w Kaliszu

Mobilny Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” przyjedzie do Kalisza we wrześniu 2021 r. i zostanie usytuowany na Głównym Rynku w Kaliszu.
Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” już niedługo w Kaliszu

W dniach od 7 do 9 września 2021 r. będzie można zapoznać się z historią w Wirtualnym Teatrze Historii „Niepodległa”, gdzie w kameralnej przestrzeni stworzonej w specjalnym, rozkładanym samochodzie ciężarowym, ekrany i cyfrowe wizualizacje pozwalają „przeklikać” przez najważniejsze informacje. Holoboxy prezentują artefakty, które można oglądać z wielu stron, podróż w czasie zapewniają gogle VR, a gospodarzem całej wystawy jest cyfrowo zrekonstruowany Józef Piłsudski, którego głos wita i żegna gości.

Na ekspozycji dużo miejsca poświęcono kulturze, która jest integralnym elementem tożsamości narodowej, a połączenie tradycji i współczesności jest szczególnie obecne w specjalnie przygotowanej makiecie polskiego pawilonu z wystawy światowej w Paryżu w 1925 roku, w środku której umieszczono mobilną kamerę. Narracja multimedialnej ekspozycji prowadzi widza przez różne strefy. Każda z nich opowiada o pewnej sile, która połączyła rodaków i która przyczyniła się do polskiej niepodległości. Przez to też każda pokazuje inny aspekt pierwszych lat międzywojennej Rzeczypospolitej: Siła Symbolu, Siła Różnorodności, Siła Innowacyjności, Siła Historii, Siła Sztuki i Siła Przemiany.


Każdy przystanek w danym mieście to trzy dni na odwiedzenie mobilnego teatru. Zasady zwiedzania i godziny otwarcia prezentują się następująco:


Dzień 1: 12:00 – 18:00
Dzień 2: 10:00 – 18:00
Dzień 3: 10:00 – 16:00

Wstęp do muzeum jest bezpłatny, zapisy nie obowiązują. Zwiedzanie stref trwa około pół godziny, do których należy dodać jeszcze pół godziny na obejrzenie filmu VR. Wszyscy zwiedzający muszą stosować się do regulaminu korzystania z Wirtualnego Teatru Historii „Niepodległa”.
Zwiedzanie jest możliwe przy zachowaniu obowiązujących zasad związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Goście powinni stosować się do poleceń personelu obsługującego Teatr.


Prosimy o zapoznanie się z pełnym tekstem zasad korzystania z Wirtualnego Teatru Historii „Niepodległa”. https://niepodlegla.gov.pl/wp-content/uploads/2021/07/Zasady-korzystania-z-Wirtualnego-Teatru-Historii-„Niepodległa”.pdf(Link do innej strony)

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.


Mobilny Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” jest swego rodzaju ukoronowaniem działań kulturalnych i sportowych, realizowanych zarówno na poziomie lokalnym jak i ogólnokrajowym, prowadzonych od 2017 roku w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa”, a wizyta na ekspozycji jest zaproszeniem do radosnego, wspólnego świętowania i jest jednocześnie przypomnieniem, że Niepodległa jest dla wszystkich. Miasto Kalisz współpracuje z „Niepodległą” od 2018 roku poprzez udział w wielu ciekawych projektach patriotycznych, organizowanych w naszym mieście.

Więcej informacji poniżej w linku:

https://niepodlegla.gov.pl/niepodlegla-w-trasie/

źródło: UM Kalisz za WTH "Niepodległa"


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie małe

Temperatura: 18°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1027 hPa
Wiatr: 10 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: JanekTreść komentarza: U PAnina pod ochroną,nic mu nie zrobiaData dodania komentarza: 28.04.2025, 10:11Źródło komentarza: Kopał PO GŁOWIE i okradł niewinnego mężczyznę! 28-letni Ukrainiec aresztowanyAutor komentarza: KazikTreść komentarza: Po ilości czerwonych łapek widać, że drzewa – przynajmniej wśród czytelników FK – więcej wrogów niż przyjaciół mają. Niestety. Idąc jednak ich tropem myślenia wniosek „logiczny” nasuwa się taki, iż PRZYCZYNĄ masowych utonięć Polaków jest WODA. Czyli? Drzewa należy wyciąć, a zbiorniki wodne osuszyć. A jeśli o drzewa idzie, to prawdziwy Polak jak chce, to zawsze w drzewo trafi. Wiele lat temu mimo, że przy drodze drzew nie było, to syn znanego Kaliszanina, rozpędzonym autem Mercedes (na maxa) w drzewo,. gdzieś w głębi pola rosnące przywalił. I umarł. Można? Można.Data dodania komentarza: 28.04.2025, 10:09Źródło komentarza: „Słupy śmierci”. Czy nadal powinny rosnąć tak blisko dróg?Autor komentarza: MargiTreść komentarza: Wyciac wszystko w pień! Niech rosną gdzie indziej, Kierowca musi miec pas awaryjnyData dodania komentarza: 28.04.2025, 10:01Źródło komentarza: „Słupy śmierci”. Czy nadal powinny rosnąć tak blisko dróg?Autor komentarza: goscTreść komentarza: od kiedy drzewa niosą smierć????takie myślenie to tak jakby w lipcu zasłonić słońce w południe bo można dostać udaru przebywając na dworze-głupota totalna. TYlko rozwaga moze uchronić przed nieszczęściemData dodania komentarza: 28.04.2025, 08:42Źródło komentarza: „Słupy śmierci”. Czy nadal powinny rosnąć tak blisko dróg?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama