Zacięta inauguracja w Zabrzu. Energa MKS nieznacznie uległ Górnikowi (ZDJĘCIA)

O krok od przywiezienia choćby punktu z trudnego terenu w Zabrzu byli szczypiorniści Energa MKS Kalisz. Ostatecznie ulegli miejscowemu Górnikowi 24:25. Dla podopiecznych Tomasza Strząbały był to pierwszy mecz w sezonie 2021/2022 PGNiG Superligi.

Inauguracyjne starcie zapowiadało się na zacięte i takie też było. W pierwszej połowie wynik oscylował wokół remisu i tylko dwa razy doszło do sytuacji, w której jeden z zespołów był na dwubramkowym prowadzeniu. W 22. minucie po trafieniu byłego już skrzydłowego Górnika Bartłomieja Tomczaka kaliszanie odskoczyli gospodarzom na 12:10, ale już na przerwę schodzili z bagażem dwóch bramek (15:17).

Niemniej emocji było w drugiej części spotkania. Po dość wyrównanym kwadransie potem bardziej skuteczni byli zabrzanie, którzy w 48. minucie, po dwóch rzutach Dawida Molskiego, prowadzili 23:20, a następnie mieli kilka okazji, aby powiększyć ten dystans do czterech trafień. Na przeszkodzie stawał im jednak Łukasz Zakreta, który na blisko dziesięć minut zamurował kaliską bramkę. Przyjezdni nie do końca jednak spożytkowali dobrą postawę swojego bramkarza, zbyt często gubiąc piłkę w ataku. Dopiero na cztery minuty przed końcem, po golu Kacpra Adamskiego, wyrównali stan rywalizacji na 23:23, ale po chwili znów o jedno trafienie lepsi byli rywale. Przy stanie 25:24 dla Górnika piłkę miał jednak MKS, który mógł doprowadzić do serii rzutów karnych. Wyborną ku temu okazję miał Marek Szpera, który już po końcowej syrenie egzekwował rzut karny. Kapitan gości pomylił się jednak z siódmego metra i ostatecznie komplet punktów pozostał w Zabrzu.

Kolejny mecz drużyna prowadzona przez trenera Tomasza Strząbałę również rozegra na wyjeździe. W najbliższą niedzielę zmierzy się w Puławach z brązowymi medalistami ubiegłego sezonu – Azotami.