Mecz pod kontrolą. Energa MKS pewnie pokonał Chrobrego (ZDJĘCIA)

Świetny w bramce Łukasz Zakreta, regularnie trafiający do siatki rywali Bartłomiej Tomczak i toczący twarde boje Piotr Krępa wydatnie przyczynili się do wywalczenia przez szczypiornistów Energa MKS Kalisz drugiego w tym sezonie zwycięstwa w rozgrywkach PGNiG Superligi. W niedzielę w wypełnionej kibicami Arenie podopieczni Tomasza Strząbały pokonali Chrobrego Głogów 30:25.

Gospodarze spodziewali się trudnej przeprawy, bo w pierwszych kolejkach ekipa Chrobrego mocno dała się we znaki faworyzowanym zespołom z Opola i Zabrza, każdemu z nich urywając punkty. W Kaliszu była jednak tylko tłem dla miejscowego MKS-u, który w dobrym stylu zanotował drugie zwycięstwo z rzędu, po raz pierwszy grając w tym sezonie przed własną publicznością.

Po pierwszej połowie kaliszanie mieli trzybramkowy zapas (17:14), choć momentami ich przewaga była bardziej okazała. Zwłaszcza w 22. minucie, gdy po serii sześciu goli z rzędu prowadzili 15:9. Spora w tym zasługa Łukasza Zakrety, który do półmetka odbijał rzuty rywali ze skutecznością 38 procent.

Wszelkie wątpliwości kaliski zespół rozwiał na początku drugiej połowy. W 40. minucie odskoczył przeciwnikom na 23:15, zyskując pełną kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Swoje w bramce robił Zakreta, z kolei skutecznością w ofensywie imponował doświadczony Bartłomiej Tomczak, który tylko do przerwy miał na koncie sześć trafień, a w sumie zgromadził ich dziewięć. Dobre decyzje podejmował też zdobywca sześciu goli Robert Kamyszek, a w końcówce pojedynki z rywalami na kole wygrywał Piotr Krępa, który zasłużenie został uznany MVP.

W ostatnim kwadransie dystans dzielący oba zespoły tylko raz spadł poniżej pięciu goli. Ostatecznie niesiony dopingiem kibiców Energa MKS zwyciężył 30:25.

Podopieczni Tomasza Strząbały wygrali w niedzielę po raz drugi z rzędu, dzięki czemu awansowali w tabeli PGNiG Superligi na piąte miejsce. W najbliższy weekend pojadą do Kielc, by powalczyć z mistrzem Polski, Łomżą Vive.