Brąz młodziczek. Siatkarki Energa MKS SMS zdobyły trzeci w sezonie medal MP

Siatkarki Energa MKS SMS Kalisz zdobyły brązowe medale mistrzostw Polski młodziczek. To trzecia kategoria wiekowa, w której kaliski klub uplasował się na podium. Wcześniej po złoto sięgnęły kadetki, a po srebro juniorki.

Finałowy turniej o mistrzostwo Polski młodziczek odbył się w miniony weekend w warszawskich Włochach. Rywalizowało w nim osiem zespołów, a wśród nich siatkarki Energa MKS SMS, które broniły tytułu sprzed roku. Tym razem złota nie wywalczyły, ale i tak przetrzebiona kontuzjami drużyna stanęła na podium.

Zmagania w fazie grupowej podopieczne Marcina Widery i Pawła Zycha zaczęły od dwóch triumfów po 2:0 nad innymi przedstawicielami wielkopolskiej siatkówki – Eneą Energetykiem Poznań i Szamotulaninem Szamotuły. Potem stoczyły zacięty bój z Dwójką Zawiercie, przegrywając go ostatecznie po tie-breaku. Już wcześniej jednak kaliszanki były pewne awansu do najlepszej czwórki turnieju. Niestety na drodze do wielkiego finału skuteczną zaporę postawiły im zawodniczki Jokera Świecie. MKS przegrał półfinał w dwóch szybkich partiach i na pocieszenie zagrał o brąz. W pojedynku o medale z tego kruszcu obrończynie tytułu zrewanżowały się zawierciankom za wcześniejszą porażkę, wygrywając 2:0.

W gronie wyróżnionych zawodniczek znalazła się jedna siatkarka Energa MKS SMS. Najlepszą środkową finałowej rywalizacji została Antonina Serafinowska. Po poszczególnych meczach nagradzane były ponadto Martyna Witczak i Zofia Sobanty.

Dla klubu znad Prosny to trzeci w tym sezonie medal w rozgrywkach młodzieżowych o mistrzostwo Polski. Wcześniej złoto zdobyły kadetki, a srebro juniorki. W poprzedniej kampanii MKS też trzykrotnie stawał na podium – za każdym razem na jego najwyższym stopniu.

Michał Sobczak, fot. Energa MKS Kalisz

***

Wyniki siatkarek Energa MKS SMS w turnieju finałowym Mistrzostw Polski Młodziczek

grupa A
Enea Energetyk Poznań – Energa MKS SMS Kalisz 0:2 (24:26, 8:25) – MVP: Martyna Witczak
UKS Szamotulanin Szamotuły – Energa MKS SMS Kalisz 0:2 (20:25, 14:25) – MVP: Antonina Serafinowska
Energa MKS SMS Kalisz – MKS Dwójka Zawiercie 1:2 (25:23, 21:25, 13:15)

półfinał
Energa MKS SMS Kalisz – MUKS Joker Świecie 0:2 (17:25, 17:25)

mecz o 3. miejsce
MKS Dwójka Zawiercie – Energa MKS SMS Kalisz 0:2 (20:25, 23:25) – MVP: Zofia Sobanty