Gole wychowanka. Rezerwy KKS-u pewnie ograły Polonię (WIDEO)

Czwarte zwycięstwo w tym sezonie wielkopolskiej IV ligi zanotowali w niedzielę piłkarze rezerw KKS-u Kalisz. W meczu rozegranym na stadionie przy Wale Matejki podopieczni Grzegorza Kalka pokonali Polonię 1908 Marcinki Kępno 3:0.

Bohaterem spotkania okazał się Wiktor Walczak. Wychowanek KKS-u, który tego lata wrócił do klubu po kilkuletnim pobycie m.in. w szkółce Zagłębia Lubin, zdobył w niedzielę dwa gole. Oba w drugiej połowie. Najpierw jego dośrodkowanie z rzutu wolnego okazało się celnym strzałem, a w 73. minucie skutecznie zamknął akcję na dalszym słupku, trafiając do siatki głową. Gospodarze prowadzili wtedy 3:0 i ten wynik dowieźli do końca. Otworzył go natomiast jeszcze przed przerwą Jakub Kieliba, który dość lekko uderzył z dystansu, ale na tyle zaskakująco dla golkipera gości Mateusza Kierzka, że ten nie zdołał odpowiednio zareagować.

Dla czwartoligowca znad Prosny było to czwarte zwycięstwo w tym sezonie. Kolejnym rywalem dwunastych w tabeli rezerw KKS-u będą Wilki Wilczyn. Z tym zespołem kaliszanie zmierzą się 2 października o 13:00 na boisku przeciwnika.

(mso), fot. i wideo: KKS Kalisz