Dwa medale młodziczek Ziętek Team w pięściarskich mistrzostwach Polski

W II Indywidualnych Mistrzostwach Polski Młodziczek w boksie olimpijskim rywalizowały trzy zawodniczki KS Ziętek Team Kalisz. Dwie z nich stanęły na podium.

Krajowy czempionat w kategorii młodziczek, czyli w wieku do lat 14, odbył się w dniach 20-26 września w miejscowości Jedwabno. W zawodach wystartowało 47 zawodniczek z 31 klubów reprezentujących 13 Okręgowych Związków Bokserskich. Świetnie w tej imprezie spisały się przedstawicielki KS Ziętek Team Kalisz, które przywiozły dwa brązowe medale.

Na ostatnim stopniu podium stanęła Adrianna Nowak, która z powodzeniem rywalizowała w kategorii wagowej do 60 kg. – Adrianna, mimo krótkiego stażu treningowego, odważnie i z determinacją podjęła walkę o medal srebrny z dużo bardziej doświadczoną przeciwniczką. Niestety przegrała z Joanną Szlędak z Korony Wałcz, która zdobyła na tych zawodach mistrzostwo Polski – tłumaczy trener Mariusz Ziętek.

Po brąz sięgnęła również Marina Ziętek, która boksowała w wadze do 57 kg. W walce o strefę medalową w dobrym stylu, jednogłośnie na punkty, pokonała Wiktorię Wysocką (KB Champion Włocławek). W tej samej kategorii startowała Martyna Kuświk, która już w pierwszym pojedynku trafiła na brązową medalistkę mistrzostw Europy Martynę Jarząbek (Akademia Boksu Roberta Gortata). – Nasza Martyna w walce o medal musiała uznać wyższość swojej rywalki, która na tych mistrzostwach stanęła na najwyższym stopniu podium – informuje trener Ziętek, którego podopieczna sklasyfikowana została na miejscach 5.-6.

W klasyfikacji klubowej mistrzostw Polski młodziczek KS Ziętek Team Kalisz uplasował się na siódmej lokacie.