Udany finisz w Tarnowie. Energa MKS pokonał Unię i wskoczył na podium! (ZDJĘCIA)

Szczypiorniści Energa MKS wygrali piąty mecz tym sezonie PGNiG Superligi i przynajmniej do sobotnich spotkań będą plasować się na ostatnim stopniu ligowego podium. W piątkowy wieczór podopieczni Tomasza Strząbały ograli na wyjeździe tegorocznego pucharowicza Grupę Azoty Unię Tarnów 31:26.

Po tym, jak Unia pokonała kilka dni wcześniej na wyjeździe faworyzowanego Górnika Zabrze, można się było spodziewać, że kaliskiej drużynie także postawi twarde warunki. Tak też było, choć zespół znad Prosny miał w piątkowy wieczór więcej atutów, a do tego w końcówce zachował więcej zimnej krwi i dlatego wrócił do domu z kompletem punktów.

Wydatny wpływ na przebieg piątkowej rywalizacji miała końcówka pierwszej połowy. W ostatnich dwunastu minutach przed przerwą gospodarze nie trafili ani razu, podczas gdy kaliszanie czynili to sześciokrotnie. W efekcie z wyniku 10:7 dla Unii zrobiło się 13:10 dla MKS-u. Prowadzenia podopieczni Tomasza Strząbały nie oddali już do końca spotkania. Wprawdzie w drugiej połowie ich przewaga topniała parę razy do zaledwie jednej bramki, tak jak w 51. minucie (23:22), ale z reguły oscylowała wokół 2-3 trafień. W decydujących fragmentach przyjezdni odskoczyli na cztery gole (26:22), a potem na sześć (31:25), rozwiewając wszelkie wątpliwości. W ostatecznym rozrachunku zwyciężyli 31:26.

Autorem ostatniej bramki dla ekipy znad Prosny był Piotr Krępa. Obrotowy Energa MKS znów był najskuteczniejszym graczem na parkiecie – tym razem zanotował w sumie dziewięć trafień. O dwa gole mniej zgromadził Kacper Adamski.

Dzięki piątej w sezonie wygranej kaliski zespół awansował na trzecie miejsce w tabeli PGNiG Superligi. Ligowa kolejka jednak trwa, a za plecami MKS-u jest dość ciasno. Do rywalizacji podopieczni trenera Strząbały wrócą 14 listopada, po reprezentacyjnej przerwie.