Miedziowe zdeklasowane. Dziewiąte zwycięstwo szczypiornistek MKS AZS SWWS (ZDJĘCIA)

Mocnym akcentem tegoroczne występy w II lidze zakończyły piłkarki ręczne MKS AZS SWWS Kalisz. W niedzielę podopieczne Pawła Ruska pokonały przed własną publicznością rezerwy Zagłębia Lubin 41:17.

Autor: Michał Sobczak

Spotkanie wyjątkowo odbyło się w hali Technikum im. Św. Józefa (do tej pory domowe mecze kaliszanki rozgrywały w Arenie) i zgodnie z oczekiwaniami toczyło się pod dyktando gospodyń. Już po pięciu minutach prowadziły one 5:1, a po kwadransie 12:4. Na półmetku miały dwanaście bramek zapasu nad rywalkami (21:9), co pozwoliło im w drugiej połowie w pełni kontrolować przebieg gry. Triumf MKS-u 41:17 był w pełni zasłużony.

Doskonałe zawody w ofensywie rozegrały Agnieszka Jałoszewska i Żaneta Moskal-Giel. Obie rzuciły „miedziowym” po dwanaście goli.

Dla drugoligowych szczypiornistek znad Prosny był to ostatni w tym roku kalendarzowym mecz. Kończą go jako jedyne niepokonane w całej stawce. Na koncie mają dziewięć zwycięstw i z dorobkiem 27 punktów zdecydowanie przewodzą ligowemu zestawieniu. Do rywalizacji wrócą 23 stycznia.

***

MKS AZS SWWS Kalisz – MKS Zagłębie II Lubin 41:17 (21:9)

MKS: Kolasińska, Caboń – Jałoszewska 12, Moskal-Giel 12, Pilitowska 6, Kucharska 4, E. Czyż 3, Rachwalska 2, Pesel-Matyjak 1, Stasiak 1, Baszyńska.

Kary: 8. min. Rzuty karne: 4/6.

Zagłębie II: Falińska, Lewalska – Gowin 5, Badowska 2, W. Czyż 2, Gorczyca 2, Machoń 2, Cieślik 1, Stefan 1, Szczędor 1, Ziemba 1, Boczkaja, Godzic, Kopycińska, Marycka.

Kary: 12. min. Rzuty karne: 7/10.

Sędziowały: Magdalena Bązi-Chałupczak (Dobrzeń Wielki) i Anna Chojnowska (Opole)