Kaliscy szczypiorniści zagrali przeciwko mistrzom Europy

Polscy piłkarze ręczni byli o krok od pokonania Hiszpanii. Ostatecznie ulegli mistrzom Europy różnicą zaledwie jednej bramki – 25:26. W ostatnim sprawdzianie biało-czerwonych przed europejskim czempionatem uczestniczyli dwaj rozgrywający Energa MKS Kalisz.

Źródło: Związek Piłki Ręcznej w Polsce; facebook.com/handballpolska

Sobotni mecz był ostatnim pojedynkiem w ramach turnieju Spanish International Cup, który odbył się w hiszpańskiej Cuence. Stawką spotkania był triumf w całej imprezie. Faworytami byli Hiszpanie, ale biało-czerwoni dzielnie stawili im czoła, przez co losy rywalizacji ważyły się dosłownie do ostatnich sekund.

Początek nie zapowiadał dużych emocji. Aktualni mistrzowie Europy szybko bowiem przejęli inicjatywę i w 18. minucie prowadzili 10:3. Polacy nie złożyli jednak broni i jeszcze przed przerwą zmniejszyli stratę do trzech trafień (12:15). Wprawdzie w drugiej połowie dystans do Hiszpanów znów nieco wzrósł, ale w końcówce zaczął sukcesywnie topnieć. Po celnym rzucie Przemysława Krajewskiego z linii siódmego metra polski zespół złapał z rywalami kontakt (25:26). Niestety w ostatniej minucie szans na wyrównanie stanu nie wykorzystali Michał Olejniczak oraz Piotr Chrapkowski, który w kontrze wyprowadzonej tuż przed końcową syreną trafił w bramkarza gospodarzy, Rodrigo Corralesa.

Uczestnikami sobotniego boju byli dwaj rozgrywający Energa MKS Kalisz. Zarówno Kacprowi Adamskiemu, jak i Maciejowi Pilitowskiemu nie udało się jednak wpisać na listę strzelców.

Dla biało-czerwonych mecz z Hiszpanią był ostatnim sprawdzianem przed startem w Mistrzostwach Europy. Te rozpoczną się 13 stycznia w Bratysławie. Dzień później Polacy zmierzą się z Austrią. Przed wylotem na Słowację podopieczni Patryka Rombla trenować będą w Płocku. Ostateczny skład na nadchodzący czempionat poznamy najprawdopodobniej we wtorek wieczorem.