Polscy szczypiorniści zdeklasowali Białorusinów! Kolejny występ „Pilota”

Polscy szczypiorniści, z Maciejem Pilitowskim w składzie, pokonali Białoruś 29:20 i tym samym zapewnili sobie awans do drugiej fazy Mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych.

Źródło: Związek Piłki Ręcznej w Polsce; facebook.com/handballpolska

Niedzielny mecz w Bratysławie był popisem Polaków. Podopieczni Patryka Rombla szybko wypracowali sobie kilkubramkową przewagę i do końca kontrolowali przebieg gry. Do przerwy prowadzili 14:11. W drugiej połowie długo utrzymywali trzy, cztery gole zapasu. Swoją dominację podkreślili w ostatnich ośmiu minutach, zwiększając wtedy dystans do dziewięciu bramek. Ostatecznie triumfowali 29:20.

W potyczce z Białorusinami wystąpił Maciej Pilitowski. Rozgrywający Energa MKS Kalisz pojawił się na parkiecie w 19. minucie i pozostał na nim do końca pierwszej połowy. W tym czasie zaliczył między innymi efektowną asystę do Kamila Syprzaka przy trafieniu na 14:9. Dla „Pilota” był to drugi mecz na EHF Euro 2022.

Dzięki drugiej wygranej (w piątek biało-czerwoni pokonali Austrię) polscy szczypiorniści zapewnili sobie awans do drugiej fazy Mistrzostw Europy. W najbliższy wtorek czeka ich pojedynek z także niepokonanymi Niemcami. Stawką tego starcia będzie pierwsze miejsce w grupie D.