Biało-czerwoni bezsilni w starciu z Norwegią. Premierowy gol Pilitowskiego

Maciej Pilitowski zdobył swojego pierwszego gola podczas turnieju finałowego EHF Euro 2022. Niestety w czwartkowym meczu otwierającym zmagania w drugiej rundzie biało-czerwoni wyraźnie ulegli Norwegii 31:42.

Po kilku minutach rywalizacji w Bratysławie polscy szczypiorniści prowadzili z faworyzowanym przeciwnikiem 6:5. Były to jednak miłe złego początki. Bezradni w defensywie Polacy tracili gola za golem, zupełnie nie radząc sobie z szybkimi atakami rywali. Do przerwy przegrywali 15:21. Po powrocie na parkiet było już tylko gorzej. Przez ostatni kwadrans podopieczni Patryka Rombla walczyli w zasadzie tylko o to, by uniknąć klęski. Ostatecznie ulegli Norwegom 31:42.

Na przełomie pierwszej i drugiej połowy czwartkowego spotkania wystąpił Maciej Pilitowski. W 35. minucie rozgrywający Energa MKS Kalisz zanotował swoje premierowe trafienie w trwających Mistrzostwach Europy. Na koncie ma też pięć asyst.

Kolejny mecz drugiej rundy biało-czerwoni rozegrają w piątek. O 18:00 powalczą ze Szwecją. Potem czekają ich jeszcze pojedynki z Rosją i Hiszpanią.