Sparingowa wygrana szczypiornistów Energa MKS w Lubinie. Rewanż w sobotę w Arenie

W piątkowym sparingu szczypiorniści Energa MKS Kalisz pokonali na wyjeździe Zagłębie Lubin, wzmocnione zawodnikami Orlen Wisły Płock. Do rewanżowego starcia dojdzie już w tę sobotę w Arenie.

Dla podopiecznych Pawła Nocha piątkowy sparing był pierwszą grą kontrolną w czasie przygotowań do rundy rewanżowej PGNiG Superligi. Formalnie kaliszanie zmierzyli się w Lubinie z miejscowym Zagłębiem, ale "miedziowi" mogli liczyć w tym spotkaniu na wsparcie graczy Orlen Wisły Płock. A to z uwagi na wspólne treningi tych dwóch ekip, wobec faktu, że kilku "Nafciarzy" uczestniczy w Mistrzostwach Europy.

Mimo wzmocnień po drugiej stronie boiska kaliski zespół nie miał większych problemów z odniesieniem zwycięstwa. Już do przerwy prowadził 17:14, a w drugiej połowie nie stracił przewagi i wygrał 29:25.

Tymczasem już w tę sobotę dojdzie do rewanżu. Tym razem jednak w roli gospodarza wystąpi drużyna znad Prosny. Początek konfrontacji z połączonymi siłami Zagłębia i Orlen Wisły zaplanowano w hali Arena na godzinę 15:00. Wejście na trybuny będzie możliwe od strony recepcji.