Zdobyły Opole! Drugie z rzędu zwycięstwo siatkarek MKS-u

Siatkarki MKS-u po raz drugi w tym sezonie pokonały wyżej notowane UNI Opole. W poniedziałek na parkiecie rywalek wywalczyły dwa punkty. Niezwykle cenne w kontekście walki o fazę play-off.

W pierwszym meczu obu ekip, który odbył się pod koniec października w Arenie, gospodynie nie straciły choćby seta. Rewanż w Opolu był już wyrównanym bojem, ale ponownie ze zwycięstwa cieszyły się kaliszanki, które zwiększyły swoje szanse na grę w fazie play-off.

W poniedziałek MKS dwukrotnie musiał gonić wynik. Pierwszego seta przegrał do 20, w kolejnym wyrównał stan (25:17), ale w trzecim zdobył zaledwie 14 oczek. Na szczęście w czwartej odsłonie ustabilizował grę. Po tym jak odskoczył gospodyniom na 20:13, poszedł za ciosem i wygrał zdecydowanie do 20. Pod dyktando teamu znad Prosny przebiegała też decydująca partia. Przy zmianie stron przyjezdne prowadziły 8:2 i tę zaliczkę przekuły w pewny triumf do 8.

Nagrodę dla MVP otrzymała Karolina Drużkowska. Atakująca z Kalisza zaczęła poniedziałkowe starcie w kwadracie dla rezerwowych, ale gdy w pierwszej odsłonie pojawiła się na parkiecie to pozostała na nim już do końca rywalizacji. W tym czasie zdobyła 16 punktów i wydatnie przyczyniła się do wygranej swojego zespołu. Świetnie zagrała też, po raz kolejny zresztą, Aleksandra Dudek, zdobywczyni 20 oczek.

Dla podopiecznych Adama Czekaja było to piąte zwycięstwo w tym sezonie i zarazem drugie z rzędu po tie-breaku. W tabeli TAURON Ligi zajmują dziewiąte miejsce, ale do ósmego BKS-u tracą tylko dwa punkty. Tymczasem już w najbliższą środę kaliską drużynę czeka pucharowy bój z pierwszoligowym LOS Nowy Dwór Mazowiecki.