KKS nieznacznie uległ pierwszoligowcowi

W środowym sparingu piłkarze KKS-u ulegli na wyjeździe Górnikowi Polkowice 0:1. To pierwsza porażka podopiecznych Bogdana Zająca w trwającym okresie przygotowawczym.

Jedyny gol w tym spotkaniu padł w końcowych fragmentach rywalizacji. Dokładnie w 84. minucie, gdy strzałem pod poprzeczkę Mateusz Piątkowski nie dał żadnych szans Maciejowi Krakowiakowi.

Sam mecz był dość wyrównany i mimo porażki zespół znad Prosny pokazał na tle ekipy z Fortuna 1. ligi niezły futbol. Zaraz na początku drugiej połowy mógł nawet objąć prowadzenie, ale szczęścia zabrakło Maurycemu Przybyłowi. Nieco później minimalnie chybił Andrzej Kaszuba.

Kolejny sprawdzian, szósty tej zimy, czeka kaliską drużynę już w najbliższą sobotę. Tego dnia zmierzy się ona z innym pierwszoligowcem, Arką Gdynia.

***

Górnik Polkowice – KKS Kalisz 1:0 (0:0)
Mateusz Piątkowski 84

KKS: Mateusz Górski (46 Maciej Krakowiak) – Przemysław Stolc (46 Bartosz Waleńcik), Bartosz Gęsior (46 Andrzej Kaszuba), Mateusz Gawlik (46 Filip Kendzia), Mateusz Mączyński (46 Jakub Staszak) – zawodnik testowany (46 Nikodem Zawistowski), Kamil Koczy (30 Miłosz Matuszewski, 46 Piotr Giel), Adrian Łuszkiewicz (30 Kacper Dudek, 60 Wiktor Smoliński), Michał Borecki (46 Mateusz Wysokiński), Daniel Kamiński (46 Maurycy Przybył) – Mateusz Majewski (46 Wiktor Walczak)