Srebro na ergometrze. Kaliska wioślarka wicemistrzynią Polski

Kaliszanka Joanna Bajerska została wicemistrzynią Polski na ergometrze wioślarskim. W krajowym czempionacie, który odbył się we Wrocławiu, z powodzeniem rywalizowali też inni przedstawiciele KTW Kalisz.
Na drugim stopniu podium Joanna Bajerska. Fot. KTW Kalisz, AZS UMK Toruń

ENEA Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim rozegrane zostały w minioną niedzielę w WKK Sport Center we Wrocławiu. Rywalizowała w nich krajowa czołówka wioślarek i wioślarzy, w tym reprezentanci Polski i medaliści olimpijscy. W stawce uczestników nie mogło zabraknąć przedstawicieli KTW Kalisz. Wystartowało ich siedmioro.

Spory sukces we wrocławskich zawodach odniosła Joanna Bajerska. Reprezentantka kaliskiego klubu, ale na co dzień uczennica toruńskiej SMS, po pasjonującej końcówce wywalczyła wicemistrzostwo Polski w kategorii juniorek młodszych. Jej wynik – 7:35.9 – był o zaledwie 0,6 sekundy gorszy od zwyciężczyni – Julii Ćwiklińskiej (Lotto Bydgostia). Podium uzupełniła Ewa Gąsiorowska (Posnania RBW Poznań), która do kaliszanki straciła tylko 0,2 sekundy.

W wyścigu seniorek dwunaste miejsce zajęła Weronika Ludwiczak, a na czternastej pozycji sklasyfikowana została Ewelina Janiak. Z kolei na dziesiątej lokacie w gronie juniorów młodszych uplasował się Cezary Kobyłka. W licznie obsadzonej rywalizacji juniorów wystartowało trzech innych podopiecznych Mateusza Trzmiela. 19. był Konrad Senderacki, 21. Mateusz Bielak, a 27. Bartosz Kliber.