Zabrakło skuteczności. KKS atakował, ale przegrał z Arką

W szóstym tej zimy sparingu piłkarze KKS-u przegrali z pierwszoligową Arką Gdynia 0:2. To ich druga porażka w trwającym okresie przygotowawczym, ale wynik nie oddaje w pełni przebiegu sobotniej potyczki.

Sobotni mecz kontrolny rozegrany został w Kleszczowie, gdzie na zgrupowaniu przebywali piłkarze siódmej drużyny Fortuna 1. ligi. Wynik pojedynku został ustalony w pierwszej połowie. Oba gole dla Arkowców zdobył Olaf Kobacki. W 5. minucie przejął piłkę przed polem karnym, wymanewrował obrońców i pewnym strzałem pokonał Macieja Krakowiaka. Z kolei w 41. minucie napastnik ekipy z Gdyni wykorzystał nieporozumienie w kaliskiej defensywie i lobem zza „szesnastki” po raz drugi podpisał listę strzelców.

Mimo porażki KKS rywalizował z Arką jak równy z równym. Miał swoje okazje, ale brakowało w nich odpowiedniego wykończenia. Już w 2. minucie minimalnie chybił Przemysław Stolc (były piłkarz gdyńskiej drużyny), a kilka chwil później efektowne uderzenie piętą w wykonaniu Mateusza Wysokińskiego świetnie obronił bramkarz pierwszoligowca, Kacper Krzepisz. Z kolei w 57. minucie piłka po strzale Mateusza Majewskiego wylądowała w siatce rywali, ale arbiter dopatrzył się spalonego. Warto też wspomnieć, że na kwadrans przed końcem kolejną kapitalną interwencją popisał się Krzepisz, który tym razem powstrzymał uderzającego z woleja Maurycego Przybyła. Swoich szans kaliszanie szukali jeszcze w stałych fragmentach gry i wrzutkach w pole karne, jednak bezskutecznie.

W barwach ekipy znad Prosny wystąpił w sobotę Kacper Janiak. 20-letni wychowanek Kaliszanina Kalisz był już testowany przez KKS latem zeszłego roku, ale nie trafił do prowadzonego wówczas przez Ryszarda Wieczorka zespołu. Jesień spędził w pierwszoligowym GKS-ie Tychy, rozgrywając 16 spotkań w Fortuna 1. lidze. W styczniu sprawdzał go Ruch Chorzów, teraz ponownie stara się o angaż w niebiesko-biało-zielonych.

***

KKS Kalisz – Arka Gdynia 0:2 (0:2)
Olaf Kobacki 5, 41

KKS (I połowa): Maciej Krakowiak – Przemysław Stolc, Bartosz Waleńcik, Mateusz Gawlik, Mateusz Mączyński, Daniel Kamiński – Bartłomiej Putno, Adrian Łuszkiewicz, Mateusz Wysokiński, Kamil Koczy (36 Kacper Janiak) – Piotr Giel (36 Miłosz Matuszewski)

KKS (II połowa): Mateusz Górski – Nikodem Zawistowski, Wiktor Smoliński (66 Kacper Janiak), Kacper Dudek (73 Wiktor Walczak), Filip Kendzia, Jakub Staszak – Miłosz Matuszewski (73 Jakub Zachara), Michał Borecki, Bartosz Gęsior, Maurycy Przybył – Mateusz Majewski