Wykorzystanie robota podczas zabiegu niesie wiele korzyści dla szpitala i zespołu: bezpośrednia kontrola operatora zwalnia asystenta kamery, a w razie potrzeby pozwala na przeprowadzenie zabiegu przez jedną osobę. W tym czasie osoba zwolniona z asysty przy kamerze może wykonywać inne zadania w obrębie bloku operacyjnego lub oddziału chirurgicznego – mówi dr Sławomir Kaczmarek, kierownik Oddziału Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Małoinwazyjnej kaliskiego szpitala.
Dzięki wsparciu robota zabieg trwa krócej i jest bardziej precyzyjny.
Stabilny obraz utrzymywany przez robota zapewniający perfekcyjną wizualizację bez drgań oraz zwiększenie kontroli operatora przekłada się na bezpieczeństwo dla pacjenta i zespołu, a skrócenie czasu zabiegu nawet o 20 % wynika z bezpośredniego wpływu operatora na ruchy robotycznego asystenta - podkreśla Radosław Kołaciński, dyrektor szpitala.
Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii kaliska chirurgia wykonuje zabiegi onkologiczne w zakresie jelita grubego metodą laparoskopową, realizując standardy europejskie i światowe w tym zakresie.
Oddział nie boi się wyzwań i nowości. Niedawno przeprowadzono tu pierwszy w historii kaliskiego szpitala zabieg wewnątrzżylnej termoablacji żyły odpiszczelowej metodą fal radiowych (z użyciem sondy Closure Fast). Chodziło o żylaki kończyn dolnych.
Napisz komentarz
Komentarze