Decydowały karne. Szczypiorniści Energa MKS w ćwierćfinale PGNiG Pucharu Polski (ZDJĘCIA)

Szczypiorniści Energa MKS Kalisz awansowali do ćwierćfinału PGNiG Pucharu Polski. W meczu 1/8 finału podopieczni Pawła Nocha pokonali Sandrę Spa Pogoń Szczecin. Zwycięzcę wtorkowego pojedynku, który odbył się w hali Arena, wyłoniły rzuty karne.

Zgodnie z zapowiedzią, trener Paweł Noch sprawdził zawodników, którzy w lidze nie mieli zbyt wielu okazji na regularne występy. Beneficjentem takiej decyzji był bez wątpienia Gracjan Wróbel. Młody rozgrywający zagrał na prawym skrzydle i odwdzięczył się za otrzymaną szansę trzema trafieniami.

Wtorkowe starcie było niesamowicie zacięte. Po kwadransie Portowcy prowadzili 7:4, ale na przerwę to kaliszanie mieli bramkę zapasu (12:11). W drugiej połowie przyjezdni znów odskoczyli na trzy gole (13:16), lecz gospodarze szybko odrobili straty. W końcówce o wygranej szczecinian mógł przesądzić Jakub Polok, jednak pomylił się z linii siódmego metra. W odpowiedzi do serii rzutów karnych, trafieniem na 23:23, rzutem na taśmę doprowadził Kacper Adamski.

Bohaterem „siódemek” okazał się Łukasz Zakreta, który w trzeciej kolejce powstrzymał wspomnianego Poloka, a w piątej Patryka Kroka. Bezbłędni byli za to kaliszanie. Celne rzuty oddali Konrad Pilitowski, Miłosz Bekisz, Piotr Krępa i Kacper Adamski, dzięki czemu Energa MKS zwyciężył 4:2.

Faza ćwierćfinałowa zaplanowana jest na 2 marca. Rywala kaliskiej drużyny wyłoni losowanie.