Słodko-gorzki triumf szczypiornistek MKS AZS SWWS. Wygraną w Gnieźnie okupiły kontuzją

Nadal niepokonane w drugiej lidze są szczypiornistki MKS AZS SWWS Kalisz. Kolejne trzy punkty wywalczyły w sobotę w Gnieźnie. Wygraną okupiły jednak kontuzją swojej rozgrywającej.
Mecz w Gnieźnie przedwcześnie, z powodu kontuzji, zakończyła Paulina Kucharska.

Do przykrego zdarzenia doszło w 45. minucie meczu. Na skutek niebezpiecznego faulu jednej z zawodniczek z Gniezna urazu lewej ręki doznała Paulina Kucharska. Kontuzja rozgrywającej kaliskiej drużyny okazała się na tyle poważna, że potrzebna była interwencja karetki. W oczekiwaniu na jej przyjazd spotkanie zostało przerwane na około 30 minut.

Losy sobotniej potyczki rozstrzygnęły się w drugiej połowie. Po pierwszej przyjezdne prowadziły tylko jednym golem (13:12), a wcześniej musiały nawet odrabiać stratę. Kluczowy okazał się fragment pomiędzy 38. a 48. minutą spotkania. Podopieczne Pawła Ruska zanotowały wtedy serię siedmiu trafień, odskoczyły na 23:15 i definitywnie przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę. Mecz zakończyła trzema bramkami z rzędu Agnieszka Jałoszewska, która w sumie dziewięć razy wpisywała się na listę strzelczyń. Jej zespół triumfował ostatecznie 30:20.

Kolejne spotkanie niepokonane w grupie 1 drugiej ligi kaliszanki rozegrają w sobotę, 26 lutego. O godzinie 13:00 zmierzą się u siebie z zamykającą tabelę Jedynką Dzierżoniów.

***

MKS PR II Gniezno – MKS AZS SWWS Kalisz 20:30 (12:13)

SWWS: Kolasińska – Jałoszewska 9, Moskal-Giel 6, Czyż 4, Kucharska 4, Pilitowska 3, Baszyńska 2, Pesel-Matyjak 2, Rachwalska, Stasiak.
Kary: 10. min. Czerwona kartka: Dominika Stasiak (55. min, za niebezpieczny faul). Rzuty karne: 7/10.