Siedem bramek w Legnicy. KKS deptał po piętach liderowi Fortuna 1. ligi

Aż siedem bramek padło w sobotnim sparingu piłkarzy KKS-u Kalisz z Miedzią Legnica. Podopieczni Bogdana Zająca ulegli liderowi Fortuna 1. ligi 3:4. Mimo porażki, rozegrali dobre zawody, co dobrze rokuje przed startem wiosennych zmagań w drugiej lidze.

Dla niebiesko-biało-zielonych był to ostatni sprawdzian przed wznowieniem rozgrywek. Choć zakończył się porażką, to można z niego wyciągnąć pozytywne wnioski. Wszak na tle lidera Fortuna 1. ligi, który pewnym krokiem zmierza ku ekstraklasie, kaliski zespół wypadł dość pomyślnie, grając z faworyzowanym rywalem jak równy z równym.

W pierwszej połowie gospodarze z Legnicy dwukrotnie obejmowali prowadzenie, ale za każdym razem na ich trafienia odpowiadał Mateusz Wysokiński – najpierw w 32. minucie, a potem po przerwie, w 49. minucie. W drugiej części Miedź podwoiła swój dorobek, ale KKS nadal deptał jej po piętach. W 83. minucie gola kontaktowego na 3:4 zdobył Bartłomiej Putno i wynik wciąż był sprawą otwartą. Do wyrównania kaliszanom nie udało się już jednak doprowadzić, choć okazji nie brakowało.

Zmagania w eWinner II lidze podopieczni Bogdana Zająca wznowią w niedzielę, 27 lutego. Tego dnia czeka ich wyjazdowa potyczka z niepokonanym u siebie liderem rozgrywek, Stalą Rzeszów (godz. 16:00).