Chrobry lepszy w karnych (ZDJĘCIA)

Rzuty karne wyłoniły zwycięzcę niedzielnego meczu szczypiornistów Energa MKS Kalisz w Głogowie z tamtejszym Chrobrym. Te lepiej wykonywali gospodarze i to oni dopisali do swojego dorobku dwa punkty. Kaliski zespół musiał zadowolić się jednym oczkiem.

Kaliszanie dobrze weszli w ten mecz. W 17. minucie, po trafieniu Piotra Krępy, prowadzili 9:5 i wydawało się, że inicjatywa jest po ich stronie. Niestety kolejny fragment przegrali aż 3-10 i na przerwę schodzili z trzybramkową stratą (12:15). W drugiej połowie dystans ten wzrósł w pewnym momencie do czterech goli (14:18), ale w ostatnim kwadransie przyjezdni wrócili do gry. W 46. minucie wyrównali stan na 22:22, a tuż przed końcem, po dwóch celnych rzutach Macieja Pilitowskiego, odzyskali prowadzenie (27:26). Chrobry zdążył jednak jeszcze odpowiedzieć, za sprawą bramki Antona Otrezova, co sprawiło, że zwycięzcę rywalizacji musiały wyłonić rzuty karne.

W serii „siódemek” gospodarze byli bezbłędni, natomiast kaliszanie pomylili się dwukrotnie – w czwartej serii do siatki nie trafił Kacper Adamski, a w piątej Bartłomiej Tomczak i w efekcie ich zespół musiał zadowolić się jednym punktem. Co ciekawe, to trzecia w tym sezonie sytuacja, w której o losach spotkania drużyny znad Prosny decydowały karne. W dwóch poprzednich przypadkach górą była kaliska ekipa.

W tabeli PGNiG Superligi piłkarze ręczni Energa MKS plasują się na siódmej lokacie. Tymczasem już w najbliższą sobotę (26 lutego) podopieczni Pawła Nocha podejmą w hali Arena niepokonanego w tym sezonie lidera PGNiG Superligi i „etatowego” mistrza Polski, Łomżę Vive Kielce. Początek tego pojedynku zaplanowano na godzinę 19:00.