Kaliski kulomiot najlepszym polskim lekkoatletą w Pucharze Europy

Piotr Goździewicz reprezentował Polskę w lekkoatletycznym Pucharze Europy w rzutach. W pchnięciu kulą młodzieżowców (do lat 23) zajął czwarte miejsce. Była to najwyższa lokata spośród męskiej części polskiej kadry.

Kaliski kulomiot prezentuje świetną dyspozycję, choć jeszcze na początku roku leczył kontuzję. Nie dalej jak tydzień temu wywalczył tytuł mistrza Polski młodzieżowców w swojej koronnej konkurencji. Teraz godnie reprezentował biało-czerwone barwy podczas Pucharu Europy w rzutach. W portugalskiej Leirii zajął czwartą lokatę w konkursie pchnięcia kulą w kategorii U23. Był to najlepszy wynik biorąc pod uwagę miejsca zajęte przez męską część polskiej kadry.

Dla nas to sukces, bo w styczniu jakikolwiek start był dopiero w sferze marzeń. Tymczasem sezon halowy wyszedł nam bardzo udanie, złoto na Halowych Mistrzostwach Polski, do tego rekord życiowy, a teraz świetny występ na Pucharze Europy. Moglibyśmy narzekać na czwarte, nielubiane przez sportowców miejsce, ale my jesteśmy dumni z tej lokaty, bo pokazuje nam, gdzie jesteśmy i że to, co robimy, przynosi świetne rezultaty – podkreśla Marcin Małecki, trener Piotra Goździewicza i miotaczy UKS 12 Kalisz.

W Leirii zawodnik AZS AWF Warszawa zaliczył dwie próby. W najlepszej posłał kulę na odległość 18,41 m. Do podium zabrakło mu niewiele. Trzeci Mattijs Mols z Holandii uzyskał 18,56 m, a drugi Muhamet Ramadani z Kosowa 18,60 m. Zwyciężył Alperen Karahan z Turcji, który z wynikiem 19,81 m jest liderem europejskich list w kategorii do lat 23.

Do medalu zabrakło kilkunastu centymetrów, a właściwie to czasu, który zabrała kontuzja – nie ukrywa trener Małecki.

W PE w rzutach polska kadra wywalczyła tylko jeden medal. Złoto w rzucie młotem kobiet U23 zdobyła Ewa Różańska.