KKS na łopatkach. Bolesna porażka ze Zniczem (ZDJĘCIA)

Pięć bramek padło w sobotę przy Łódzkiej w meczu KKS-u Kalisz ze Zniczem Pruszków. Niestety wszystkie trafienia zanotowali goście i to oni zainkasowali komplet punktów. Wynik 0:5 to najwyższa porażka kaliszan, odkąd rywalizują oni w eWinner II lidze.

Sobotnie spotkanie fatalnie ułożyło się dla gospodarzy. Już w pierwszym kwadransie stracili oni nie tylko bramkę, ale i zawodnika. W 12. minucie czerwoną kartkę zobaczył Bartosz Gęsior, który w opinii arbitra zahaczył wychodzącego na czystą pozycję napastnika gości. Miejscowi przegrywali wtedy 0:1, bo już w 5. minucie gola zdobył Lukas Hrnciar. Pomocnik Znicza dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, a brak zdecydowania Mateusza Górskiego i kaliskich defensorów sprawił, że ta ugrzęzła w siatce.

Grający w osłabieniu KKS skomplikował sobie sytuację w 24. minucie, gdy kontrę przyjezdnych na gola zamienił testowany latem nad Prosną Shuma Nagamatsu. Na domiar złego, w 37. minucie ekipa z Pruszkowa podwyższyła prowadzenie na 3:0, gdy w zamieszaniu w polu karnym drogę do siatki znalazł Krystian Pomorski. Przed przerwą kaliszanie nie zdołali odpowiedzieć. Najlepszą z nielicznych ku temu okazji miał Nestor Gordillo, który w 36. minucie uderzył nieczysto i ponad poprzeczką.

W drugiej połowie przyjezdni kontrolowali przebieg wydarzeń. Trener Bogdan Zając próbował odmienić losy konfrontacji wprowadzając na plac gry rezerwowych, ale rozbity kaliski zespół, choć próbował (sytuacje Łuszkiewicza i Giela), to nie był w stanie nawiązać walki z pewnymi siebie rywalami. Ci zadali jeszcze dwa ciosy. W 69. minucie celną główką po wrzutce z kornera popisał się Kamil Niewiadomski, a na kwadrans przed końcem wynik na 0:5 ustalił Tymon Proczek, który strzałem w długi róg sfinalizował szybką akcję gości.

W meczu ze Zniczem kaliska drużyna zanotowała najwyższą porażkę odkąd rywalizuje w eWinner II lidze. Do miejsca barażowego traci obecnie osiem punktów. Tymczasem już za tydzień zagra na wyjeździe z Ruchem Chorzów.

***

KKS Kalisz – Znicz Pruszków 0:5 (0:3)
Lukas Hrnciar 6, Shuma Nagamatsu 24, Krystian Pomorski 37, Kamil Niewiadomski 69, Tymon Proczek 75

Żółte kartki: Putno, Zawistowski (KKS) oraz Machalski, Pomorski, Niewiadomski (Znicz)
Czerwona kartka: Bartosz Gęsior (KKS, 12. min, za faul)

Sędziowali: Rafał Rokosz (Siemianowice) oraz Michał Hnatkiewicz (Wrocław) i Damian Rokosz (Katowice)

KKS: Górski – Głaz, Gawlik, Gęsior, Staszak – Putno (46 Zawistowski), Łuszkiewicz (76 Kaszuba), Gordillo (46 Smoliński), Borecki, Koczy (46 Wysokiński) – Majewski (53 Giel)

Znicz: Misztal – Orzechowski, Bochenek (73 Brejnak), Lewczuk, Baran, Niewiadomski – Machalski (62 Proczek), Pomorski, Hrnciar (77 Mendez) – Nagamatsu (77 Możdżeń), Gabrych (72 Flisiuk)