Emocje w końcówce. Pierwsza porażka szczypiornistek MKS AZS SWWS

Pierwszej porażki doznały szczypiornistki MKS AZS SWWS Kalisz. W sobotę w hali Arena po emocjonującej końcówce uległy wiceliderowi II ligi, Victorii Świebodzice 31:32. Podopieczne Pawła Ruska już wcześniej zapewniły sobie awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

W meczu na szczycie grupy 1 drugiej ligi kaliski zespół ani razu nie wyszedł na prowadzenie, ale w kilku fragmentach był tego bliski. Przez znakomitą większość spotkania gonił wynik i w końcówce omal nie przechylił szali zwycięstwa na swoją stronę. W 53. minucie podopieczne trenera Pawła Ruska przegrywały 24:30, ale po serii czterech, a następnie trzech bramek z rzędu wyrównały stan na 31:31. Do remisu doprowadziła w ostatniej minucie Agnieszka Jałoszewska, która nie pomyliła się z linii siódmego metra. Decydujące słowo należało jednak do przyjezdnych – tuż przed końcem zwycięskiego gola dla Victorii rzuciła Patrycja Barna i pierwsza w tym sezonie porażka MKS AZS SWWS stała się faktem.

Sobotnia przegrana nie niesie ze sobą żadnych negatywnych konsekwencji. Bowiem już przed tygodniem kaliszanki zapewniły sobie awans do pierwszej ligi, wygrywając piętnaście kolejnych potyczek. W tej kampanii rozegrają jeszcze dwa spotkania – z Liderem Świebodzin (dom) i rezerwami Zagłębia Lubin (wyjazd).

***

MKS AZS SWWS Kalisz – Victoria Świebodzice 31:32 (15:17)

SWWS: Kolasińska, Caboń – Moskal-Giel 10, Jałoszewska 7, Czyż 6, Pesel-Matyjak 3, Pilitowska 3, Baszyńska 2, Rachwalska.
Kary: 6. min. Rzuty karne: 7/8.

Victoria: Chlebowska, Nowak – Szczepanik 10, Barna 9, Adamczewska 5, Wojda 5, Wlazło 3, Leśniańska, Pacyna, Szulc.
Kary: 4. min. Czerwona kartka: Martyna Szczepanik (55. min, za niebezpieczny faul). Rzuty karne: 5/7.

Sędziowały: Paulina Cieślak i Sylwia Marek (Piotrków Trybunalski)