Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wręczenie promes na zakup nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych i otwarcie sali edukacyjnej

Przekazano kolejne promesy na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z Południowej Wielkopolski. Władze gmin i komendanci z 17 jednostek odebrały promesy w wysokości 400 tysięcy złotych z rąk parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości. Wśród beneficjentów są OSP Zbiersk, OSP Kamień z powiatu kaliskiego oraz z Kalisza - OSP Kalisz – Dobrzec. Podczas wydarzenia uroczyście otwarto także salę edukacyjną z mobilnymi symulatorami zagrożeń pożarowych.
Wręczenie promes na zakup nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych i otwarcie sali edukacyjnej

Autor: Alicja Dymarczyk, kalisz.pl

W Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu odbyło się uroczyste wręczenie promes na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek strażackich z powiatu Kalisz, kaliskiego, pleszewskiego, jarocińskiego, kościańskiego, ostrowskiego, ostrzeszowskiego, leszczyńskiego, gostyńskiego, kępińskiego, krotoszyńskiego. Promesy odebrały władze gmin oraz komendanci jednostek OSP. 

Wręczenia promes dokonali parlamentarzyści: Minister Marlena Maląg - Minister Rodziny i Polityki Społecznej, Minister Jan Dziedziczak - Sekretarz Stanu w KPRM, posłanka Katarzyna Sójka, posłowie Piotr Kaleta, Tomasz Ławniczak, Jan Mosiński a także Anna Lis – Przedstawiciel posłanki do Parlamentu Europejskiego Andżeliki Możdżanowskiej, nadbryg. Andrzej Bartkowiak – Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej, Michał Zieliński – Wojewoda Wielkopolski, nadbryg. Dariusz Matczak – Wielkopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej. 

- Dzisiaj wielkie wydarzenie w południowej Wielkopolsce. Jesteśmy tutaj całym składem jako parlamentarzyści PiS, bo spotkanie właśnie z Państwem to przede wszystkim wielkie podziękowanie za to co robicie każdego dnia. A muszę powiedzieć, ze od dwóch lat zmagamy się z najróżniejszymi kłopotami. Epidemia koronawirusa - to druhowie byli na pierwszej linii frontu. Wydawało się, że po ustępującej epidemii będzie spokojnie, będziemy troszczyli się o to, aby Polska rozwijała się jak najlepiej. Ale od kilku tygodni jesteśmy można powiedzieć na pierwszej linii frontu. Polska otworzyła swoje granice, serca, a mieszkańcy swoje domy. Wspólnie rząd, organizacje pozarządowe, wszyscy ludzie dobrej woli pomagają Ukrainie. To właśnie Państwo - druhowie, strażacy jesteście znowu bardzo potrzebni – powiedziała Marlena Maląg, minister Rodziny i Polityki Społecznej.

Nowe wozy zyska 17 jednostek OSP z terenu południowej Wielkopolski, w tym:

4 ciężkie samochody ratowniczo–gaśniczych dla:

- OSP Zbiersk (powiat kaliski),

 - OSP Pogorzela (powiat gostyński),

- OSP Ligota (powiat ostrowski),

- OSP Lipno (powiat leszczyński)

13 średnie samochody ratowniczo–gaśniczych dla:

- OSP Kalisz - Dobrzec (miasto-powiat Kalisz),

- OSP Kamień (powiat kaliski),

- OSP Komorza Przybysławska (powiat jarociński),

- OSP Żerniki (powiat jarociński),

- OSP Olszowa (powiat kępiński),

- OSP Głuchowo (powiat kościański),

- OSP Kuklinów (powiat krotoszyński),

- OSP Kąkolewo (powiat leszczyński),

- OSP Granowiec (powiat ostrowski),

- OSP Doruchów (powiat ostrzeszowski),

- OSP Kaliszkowice Kaliskie (powiat ostrzeszowski),

- OSP Dobrzyca (powiat pleszewski),

- OSP Wierzchy Leszczyca (powiat pleszewski).

Uroczystość wręczenia promes była też okazją do inauguracji działalności sali edukacyjnej w komendzie kaliskiej straży pożarnej. To interaktywna sala edukacyjna, gdzie funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej będą mogli przekazywać wiedzę oraz informacje dotyczące bezpieczeństwa. Zajęcia teoretyczne i praktyczne prowadzone są z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych i sprzętu pożarniczego. Dzięki środkom z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej powstała w miejscu, w którym wcześniej funkcjonowała Dyspozytornia Medyczna i Miejskie Stanowisko Kierowania Państwowej Straży Pożarnej. 

- Myślę że dzięki takim zajęciom dzieci nabędą znajomości jak radzić sobie z takimi zagrożeniami, ale też nabędą wiedzę, jak w swoim otoczeniu, wśród swoich bliskich poprawiać ten stan bezpieczeństwa. My ich tego tu nauczymy, a oni przeniosą to do swoich domów. Tematyka, którą będziemy przekazywać, to na pewno zasady bezpiecznego obchodzenia się z ogniem, zagrożenia, które na co dzień możemy spotkać w naszym życiu, naukę prawidłowego zgłaszania zdarzeń, podstawy pierwszej pomocy czy zasady właściwej ewakuacji – mówił bryg. dr inż. Sławomir Kotoński, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu

Zaproszeni goście mogli zobaczyć wyposażenie, które będzie służyło do edukowania w zakresie bezpieczeństwa pożarowego dzieci oraz dorosłych goszczących w murach komendy. Zaprezentowano możliwości m.in. symulatora zagrożeń pożarowych domu jednorodzinnego, czy też działanie centrali pożarowej.

Warto dodać, że przed uroczystością, w Komendzie Miejskiej Państwowej straży Pożarnej w Kaliszu odbyła się odprawa Komendantów Miejskich i Powiatowych z terenu województwa Wielkopolskiego z Komendantem Głównym Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Andrzejem Bartkowiakiem. 


Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Twój czas spędzony na Faktach Kaliskich jest dla nas najlepszym podziękowaniem za naszą pracę. Czym jeszcze możemy Cię zainteresować oprócz powyższego artykułu?

Wydawcą portalu faktykaliskie.info jest Fundacja Reakcja z siedzibą w Kaliszu. Z naszym zespołem prowadzimy dla Ciebie łącznie 5 różnych marek. Fakty Kaliskie już znasz. Poznaj pozostałe:

Telewizja Kalisz

Jako Telewizja Kalisz działamy na różne sposoby. Prowadzimy kanał telewizyjny w sieci Vectra i Multimedia. Jesteśmy w pierwszej 15 najpopularniejszych programów TV w tych sieciach. Mamy też możliwość emitowania własnych materiałów w sieci ogólnopolskiej, z dostępem do 2,5 mln abonentów. Prowadzimy też konto na You Tubie (10 tys. subskrybentów) dla  widzów z poza sieci tych dwóch operatorów, a nawet TikToka. Mamy tam już ponad 20 tysięcy najmłodszych widzów. Obserwuj Telewizję Kalisz w socialmediach:

TikTok    YouTube

A jeśli trzeba technicznie i merytorycznie jesteśmy przygotowani do przeprowadzenia transmisji telewizyjnej w jakości HD z każdego miejsca w Polsce. Mamy dwie maszyny emisyjne TriCaster i osiem kamer HD. 

I to właśnie od programu telewizyjnego zrodziła się nasza czwarta marka i zupełnie nowa gałąź działalności. 

Wylogowani

Dla ogólnopolskiej widowni Vectry i Multimedia Polska wyprodukowaliśmy program przygodowy "Wylogowani. Survival Challenge". W skrócie było tak: z grupą sześciu śmiałków wyjechaliśmy na sześć dni do lasu. Nie mieliśmy ze sobą jedzenia, schronienia czy jakiegokolwiek kontaktu ze światem zewnętrznym. A w lesie jak to w lesie, i wilki, kleszcze, komary, i burza. I wielka satysfakcja z tego, że daliśmy radę. Przetrwaliśmy. Poznaliśmy dobrze uroki lasu, trochę survivalowych sztuczek, ale przede wszystkim siebie, to na co nas stać.

"Wylogowanych" reklamowaliśmy hasłem: to więcej niż program i więcej niż przygoda. Dokładnie tak właśnie jest.  Bo teraz to już nie tylko program, ale realne leśne obozy, organizowane również zimą dla młodszych i starszych, zabieramy ich do pięknego lasu w sąsiedztwie urokliwego Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego i tam pomagamy im poznać naturę lasu, ale i poznać własną naturę. "Wylogowanych" w naszym lesie przybywa, a to dopiero początek tej przygody.  Śledźcie ich m.in. na Facebooku/Wylogowani 

oraz na TikToku   YouTube

Najlepsze z Kalisza

A gdy już wytrzepiemy z siebie wszystkie kleszcze, sosnowe igiełki i wrócimy z lasu do miasta, to  ogarniamy nowe produkty w naszym sklepie internetowym najlepszezkalisza.pl. Mamy pamiątki, śmieszne gadżety i całkiem na poważnie produkty związane z naszym miastem. Wpadajcie tam czasem, może znajdziecie coś dla siebie: najlepszezkalisza.pl

Fundacja Reakcja

Między działalnością medialno - leśną prowadzimy naszą fundację. W "Reakcji" zajmujemy się m.in. promocją zdrowego i aktywnego trybu życia, propagowaniem aktywności społecznej, dobrych relacji międzyludzkich i międzypokoleniowych, promocją lokalnego biznesu A do wypełniania tych misji idealnie służą i nasze media i las. Więcej o fundacji znajdziecie tutaj: fundacja-reakcja.pl

Podsumowując... prowadzimy dla Was pięć różnych marek, z różnych dziedzin życia. Razem możemy się uczyć, informować, bawić i rozwijać.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 0°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1007 hPa
Wiatr: 17 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: Ha ha HalskiTreść komentarza: Darmowe? Chyba w parku miejskim, albo pod mostem na Warszawskiej...Data dodania komentarza: 22.11.2024, 20:22Źródło komentarza: Tego jeszcze u nas nie było DARMOWE SPOTKANIE W KALISZUAutor komentarza: kkkkTreść komentarza: Bloki wybudowane przez KSM w Kaliszu w latach siedemdziesiątych miały taki wynalazek. Od środka klamka a na zewnątrz tylko gałka do zatrzaśnięcia drzwi za sobą przy wyjściu z mieszkania. Córka sąsiadów często zatrzaskiwała drzwi i przychodziła do mieszkania moich rodziców by przez balkon który był obok wejść do swojego domu.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 17:29Źródło komentarza: Zatrzaśnięte drzwi, a w środku małe dziecko. Matka nie mogła dostać się do malucha!Autor komentarza: kaliszaninTreść komentarza: 15 minut temu komentarz miał jedną zieloną i jedną czerwoną łapkę,"życie" gratuluję inwencji oraz oszustwa!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 17:26Źródło komentarza: Zatrzaśnięte drzwi, a w środku małe dziecko. Matka nie mogła dostać się do malucha!Autor komentarza: klaTreść komentarza: Skoro policja stwierdziła,że wszystko jest w porządku to rozpatrywanie zdarzenia pod kątem wyjścia matki i pozostawienia samego malucha jest bezcelowe.Mogła wyjść z mieszkania aby list od listonosza odebrać,posprzątać klatkę schodową na swojej kondygnacji,oddać sąsiadce pożyczony cukier,a nawet nagły przeciąg mógł drzwi zatrzasnąć.Błędem jest stosowanie przy małym dziecku zatrzaskowego zamka.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 17:00Źródło komentarza: Zatrzaśnięte drzwi, a w środku małe dziecko. Matka nie mogła dostać się do malucha!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
OPERATOR MASZYN (tokarz, szlifierz, frezer) OPERATOR MASZYN (tokarz, szlifierz, frezer) WSK "PZL-KALISZ" S.A. zatrudni pracownika na stanowisko: OPERATOR MASZYN (tokarz, szlifierz, frezer). Do zadań pracownika będzie należeć: Realizacja zadań zgodnie z dokumentacją techniczną Obsługa obrabiarek skrawających Kontrola detali przy użyciu narzędzi pomiarowych Przestrzeganie procedur jakościowych i zasad BHP Od kandydatów oczekujemy: Wykształcenie techniczne Umiejętność pracy z dokumentacją techniczną Praktyczna znajomość przyrządów i metod pomiarowych Znajomość podstaw obróbki skrawaniem Mile widziane doświadczenie na podobnym stanowisku Nastawienie na wysoką jakość pracy Gotowość do pracy zmianowej Rodzaj umowy o pracę: umowa o pracę Miejsce pracy: Kalisz W zamian oferujemy: Wdrożenie do pracy Stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę Długoterminowe perspektywy Satysfakcjonującą pracę w przyjaznej atmosferze Pakiet socjalny Aplikację można składać osobiście w siedzibie firmy: WSK "PZL-KALISZ" S.A. ul. Częstochowska 140, 62-800 Kalisz lub przesłać na e-mail: [email protected] W aplikacji prosimy o umieszczenie klauzuli: Na podstawie art. 7 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Oz. Urz. UE.L Nr 119, str. 1), dalej "ROOD": oświadczam, iż wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Wytwórnię Sprzętu Komunikacyjnego"PZL-KALISZ" S.A. z siedzibą w Kaliszu (62-800) przy ul. Częstochowskiej 140, zwaną dalej WSK "PZL-KALISZ" S.A., moich danych osobowych zawartych w aplikacji w celu rekrutacji na stanowisko: PRACOWNIK PRODUKCYJNY Informacja dla kandydatów do pracy w Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego "PZL-KALISZ" S.A. znajduje się pod adresem Polityka RODO ( wsk.kalisz.pl ) Zastrzegamy sobie możliwość kontaktu tylko z wybranymi kandydatami.
Reklama