Chemik pokonany. Kadetki MKS SMS bliżej finału mistrzostw Polski (ZDJĘCIA)

Od zwycięstwa zmagania w turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski juniorek młodszych (kadetek) rozpoczęły siatkarki MKS SMS Kalisz.

W piątkowym meczu podopieczne Marcina Widery pokonały 3:1 ekipę UKS Chemik SMS Olsztyn. W pierwszych dwóch partiach rywalki zdobyły zaledwie po 12 oczek, ale w trzeciej wróciły do gry i wygrały tę odsłonę 25:20. Na szczęście w czwartym secie gospodynie nie pozostawiły już żadnych złudzeń, zwyciężając do 14 i pieczętując w ten sposób triumf na otwarcie rywalizacji.

W turnieju, który rozgrywany jest w hali Olimpia przy ul. Rzemieślniczej, uczestniczą cztery drużyny. W sobotę kaliszanki zmierzą się z mocną Legionovią, a w niedzielę czeka je starcie z UMKS MOS Wola Warszawa. Do finału mistrzostw Polski awansują dwa najlepsze zespoły.