Puchar nie dla rezerw KKS-u

Krótko trwała przygoda piłkarzy rezerw KKS-u Kalisz w rozgrywkach Fortuna Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. W środę w meczu 1/16 finału tych zmagań podopieczni Piotra Morawskiego ulegli na wyjeździe Orkanowi Chorzemin aż 1:6.

Do środowej potyczki z piątoligowym Orkanem, w ramach pierwszej rundy wielkopolskiego Fortuna Pucharu Polski, kaliski zespół przystąpił w składzie opartym na młodych piłkarzach klubowej akademii. Nie zdołali oni jednak nawiązać walki z bardziej doświadczonymi rywalami. Już do przerwy przegrywali 0:3. Wprawdzie w 62. minucie, przy stanie 0:4, na listę strzelców wpisał się Wiktor Walczak, ale potem gospodarze dołożyli jeszcze dwa trafienia i ostatecznie czwartoligowiec znad Prosny musiał przełknąć gorycz porażki 1:6.

W najbliższą niedzielę podopieczni Piotra Morawskiego wrócą do ligowej rywalizacji. O 11:00 na stadionie przy Wale Matejki podejmą Tarnovię Tarnowo Podgórne.