Demolka po przerwie. Energa MKS z trzecim z rzędu zwycięstwem (ZDJĘCIA)

Trzecie z rzędu zwycięstwo w rozgrywkach PGNiG Superligi zanotowali w piątkowy wieczór piłkarze ręczni Energa MKS Kalisz. Podopieczni Pawła Nocha pokonali u siebie Grupę Azoty Unię Tarnów różnicą aż dwunastu trafień.

Gospodarze pokazali w piątek dwa różne oblicza. To gorsze przed przerwą, gdy w pewnym momencie tracili do rywali trzy gole (8:11). Dopiero w końcówce pierwszej połowy wyrównali stan i na półmetku remisowali 14:14. Koncertowa w wykonaniu kaliszan była natomiast druga część rywalizacji. 12-minutowy fragment po powrocie na parkiet wygrali oni 9-2, przejmując w tym czasie inicjatywę (23:16). Podopieczni Pawła Nocha konsekwentnie budowali przewagę dzięki skutecznym kontratakom i udanym interwencjom Łukasza Zakrety. Goście, prowadzeni przez dobrze znanego nad Prosną Patrika Liljestranda, byli bezradni, także w końcówce, gdy kaliski szkoleniowiec posłał do boju rezerwowych. Demolkę przyjezdnych zakończył Kamil Pedryc, który jeszcze w zeszłym sezonie bronił barw ekipy z Tarnowa. W piątek ustalił wynik na 35:23.

Po sześć goli dla kaliskiej drużyny rzucili Kacper Adamski i Mateusz Góralski, a po pięć Miłosz Bekisz i Robert Kamyszek. W sumie na listę strzelców po stronie gospodarzy wpisało się 11 graczy.

W piątkowy wieczór szczypiorniści Energa MKS zanotowali trzecie z rzędu zwycięstwo, dzięki czemu awansowali w tabeli PGNiG Superligi na piąte miejsce. Do czwartego Piotrkowianina tracą już tylko dwa punkty.